Google prowadzi rundę finansowania dla indyjskiej firmy kosmicznej Pixxel

Google prowadzi rundę finansowania dla indyjskiej firmy kosmicznej Pixxel

BENGALURU (Reuters) – Alphabet Inc (GOOGL.O) prowadzi rundę finansowania w wysokości 36 milionów dolarów dla firmy Pixxel z Bengaluru, start-upu zajmującego się obrazami satelitarnymi, w ramach swojej pierwszej dużej inwestycji w indyjski sektor kosmiczny od czasu rozpoczęcia przez rząd polityki prywatyzacji. .

Firma Pixxel, założona w 2019 roku, buduje zestaw satelitów, które mają możliwość identyfikowania złóż mineralnych lub plonów poprzez analizę widmowej sygnatury obrazu.

Pixxel powiedział, że Miner Rio Tinto Ltd (RIO.AX) i australijska firma zajmująca się technologią rolniczą DataFarming są klientami.

Startup zebrał ponad 71 milionów dolarów od inwestorów, w tym Accenture PLC (ACN.F). Pixxel nie określił, którą ocenę odzwierciedla.

Google powiedział, że zainwestował w Pixxel za pośrednictwem India Digitalization Fund, który koncentruje się na inwestowaniu w startupy w Indiach.

Założyciel i dyrektor generalny Owais Ahmed powiedział, że Pixxel będzie „najcenniejszą firmą zajmującą się technologią kosmiczną w Indiach po tej inwestycji”.

To była rakieta i firma startowa Skyroot Aerospace, wyceniona na około 163 miliony dolarów, według Tracxn, który śledzi startupy.

„Pracujemy z danymi satelitarnymi, a Google wykonuje wiele pracy, aby przezwyciężyć to w rolnictwie i środowisku” – powiedział Reuterowi Ahmed. „Mają też Google Earth… więc połączenie tego przyniosło korzyści”.

Pixxel jest jedną z kilku prywatnych firm szukających katalizatora, odkąd Indie otworzyły swój sektor kosmiczny, zachęcając start-upy do oferowania usług szerokopasmowych, takich jak Starlink, i uruchamiania aplikacji, takich jak śledzenie łańcuchów dostaw.

W kwietniu rząd ogłosił ramy polityki kosmicznej dla sektora prywatnego.

Finansowanie pojawia się w momencie, gdy startupy na całym świecie mają trudności z pozyskaniem funduszy. Zwłaszcza start-upy z branży lotniczej znalazły się pod presją po bankructwie firmy startowej Virgin Orbit Richarda Bransona.

Ahmed powiedział, że fundusze zostaną wykorzystane na budowę własnej sieci satelitarnej. Pixxel przygotowuje się do wystrzelenia sześciu satelitów w przyszłym roku, aby dodać trzy, które ma teraz, i chce zatrudnić więcej inżynierów do swoich analiz.

READ  Projekt małego mieszkania: jak trzem osobom udało się maksymalnie wykorzystać przestrzeń w jednej sypialni

Ahmed powiedział, że do uruchomienia startupu zainspirowała go wizyta Elona Muska w SpaceX w ramach studenckiego konkursu na zbudowanie kapsuły demonstracyjnej Hyperloop.

On i współzałożyciel Kshitij Khandelwal postanowili zbudować model sztucznej inteligencji, który mógłby wykorzystywać dane satelitarne do przewidywania plonów, wykrywania nielegalnego wydobycia i śledzenia klęsk żywiołowych.

Uruchomili Pixxel, gdy doszli do wniosku, że istniejące komercyjne zdjęcia satelitarne nie zapewniają wystarczających szczegółów. Satelity Pixxel pochłaniają i analizują szeroki zakres światła, zamiast po prostu przypisywać kolory podstawowe do każdego piksela, co jest techniką znaną jako obrazowanie hiperspektralne.

(Raportowanie Nivedity Bhattacharjee z Bengaluru); Montaż przez Kevina Królickiego i Christophera Cushinga

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *