Gol Avon po dogrywce daje Bets zwycięstwo nad Blazers, zajmując miejsce w Pucharze Pamięci

KAMLOOPS, BC — JR Avon strzelił zwycięskiego gola po dogrywce 10:54, a Peterborough Petes pokonali w czwartek Kamloops Blazers 5:4, zdobywając miejsce w półfinale Memorial Cup.

Connor Lockhart, Brennan Osman, Samuel Meyer i Brian Zanetti rywalizowali o panujących mistrzów Ontario Hockey League, Peterborough. Michael Simpson obronił 43 rzuty karne.

Logan Stankoven, Olin Zellweger, Harrison Broneck i Logan Bayros odpowiedzieli gospodarzowi Kamloops. Dylan Ernst zatrzymał 25 strzałów.

Bates zmierzy się z mistrzami Western Hockey League Seattle Thunderbirds w półfinale w piątek, aby mieć szansę zmierzyć się z Quebec Remparts w finale w niedzielę.

Mistrzowie Major League Hockey League, Quebec Remparts, awansowali do finału po otwarciu turnieju, wygrywając z Kamloops i Seattle.

Quebec później spadł do Peterborough – który uniknął eliminacji i wymusił remis w czwartek dzięki wygranej – 4-2 we wtorek w ostatnim meczu obu drużyn.

Lockhart otworzył wynik 7:52 w pierwszej tercji. Chase Lefebvre posłał krążek przez końcowe tablice do Jaxa Dubois, który znalazł Lockharta gładkim podaniem do dołka i pokonał Ernsta o pięć dołków.

Stankoven wyrównał na 11:20 w kadrze, doprowadzając tłum Sandman Center do szaleństwa. Conor Levis oddał strzał punktowy, a zbiórka należała do kapitana Blazers, który strzelił swojego drugiego gola w turnieju.

Zellweger wyprzedził Kamloopsa z czasem 12:45 w grze o przewagę. Kandydat CHL Defenceman of the Year uratował krążek przed opuszczeniem terytorium Batesa, wszedł do automatu i po raz pierwszy wyprzedził Simpsona.

Na 2:27 do końca pierwszego meczu Proneck zaatakował Blazers. Conor Smith z Peterborough próbował usunąć go z tablicy końcowej, ale krążek trafił w punkt z Broneckiem, prześlizgując się obok obrońcy i pokonując Simpsona przez jego prawe ramię z odrobiną miejsca.

Pyrrhus dał Kamloopsowi przewagę 4-1 z wynikiem 4:23 w środku. Oddał strzał punktowy, który odbił się od blokera Simpsona, a następnie nad nim i do środka.

READ  Czy Niners HC Kyle Shanahan emocjonuje się powrotem Atlanty? 'szczerze nie'

Po nieco ponad trzech minutach Bates zaczął odzyskiwać impet na swoją korzyść.

Usman Bayros został pozbawiony krążka, gdy obrońca Blazers próbował wyjechać z jego pola karnego. Potem Osman odwrócił się i jego dach minął Ernsta, kiedy upadł na jedno kolano.

Mayer sprawił, że był to mecz z jedną bramką w grze o przewagę z 2:23 do końca drugiej. Wziął podanie od Lockharta i wystrzelił z punktu.

Zanetti trzymał mecz już po minucie. Podjął podanie od Tuckera Robertsona, gdy zapętlił się w kierunku siatki i pokonał Ernesta pięcioma dołkami.

Obie strony walczyły o wykorzystanie kluczowych okazji do zdobycia bramki, co doprowadziło do bezbramkowej trzeciej tercji i dogrywki, która wyłoniła zwycięzcę.

Po oszałamiającym wysiłku Zellwegera, który właśnie spudłował, Owen Beck wziął lód dla Peterborough i zostawił go Avonowi, który wyprzedził Ernesta o zwycięstwo.

Spotkamy się znowu

Kamloops pokonał Peterborough 10-2, kiedy obaj ostatni raz spotkali się w niedzielę. Ale gdy pozostało 7:05 w tej grze, Osman zadał cios obrońcy Blazers, Kyle’owi Mastersowi, który niezdarnie upadł na szachownicę.

Profesorowie musieli zostać podniesieni z lodu i przewiezieni do Royal Inland Hospital. The Blues opuścili turniej z powodu kontuzji dolnej części ciała, powiedział w poniedziałek główny trener i dyrektor generalny Sean Clouston.

Ten raport The Canadian Press został opublikowany po raz pierwszy 1 czerwca 2023 r.