Google awansuje Liz Read na stanowisko szefa wyszukiwania

Google awansuje Liz Read na stanowisko szefa wyszukiwania

Google wprowadza szereg zmian w swoim zespole kierowniczym odpowiedzialnym za wyszukiwarkę Google:

  • Liz Reedktóry kierował głównymi eksperymentami związanymi z wyszukiwaniem, zostanie teraz szefem działu wyszukiwania Google.
  • Cheenu Venkachari Będzie nowym liderem jakości wyszukiwania i rankingu.

Wraz z tymi zmianami Bandu Nayak Ustąpi ze stanowiska kierownika ds. jakości i klasyfikacji badań i zostanie głównym pracownikiem naukowym. W innej zmianie Cathy Edwards Przechodzi do zespołu dla długoterminowych zakładów na wiedzę i informację.

Co powiedziało Google. Rzecznik Google przesłał Search Engine Land następujące oświadczenie:

  • „Cieszymy się, że możemy podzielić się z Wami informacją, że jednoczymy organizację wyszukiwania pod przewodnictwem Liz Reed – wieloletniej, bardzo szanowanej liderki w Google, posiadającej głęboką wiedzę produktową i techniczną. Wyszukiwanie nabiera dużej dynamiki dzięki najnowszym ulepszeniom w zakresie jakość wyszukiwania i nowe sposoby wyszukiwania, takie jak Circle to Search, oraz funkcje wykorzystujące ogólną sztuczną inteligencję do pomocy w przypadku bardziej złożonych pytań. Na przykład SGE, która wciąż jest funkcją tylko dla laboratoriów wyszukiwania, została już wykorzystana w przypadku miliardów zapytań Jesteśmy podekscytowani możliwością połączenia naszych zespołów poszukiwawczych pod jej przewodnictwem.

Liz Reed. Około trzy lata temu Reid został wyznaczony do kierowania badaniem przeszukiwania rdzenia Prabhakara Raghavana. Będzie nadal podlegać Raghavanowi w nowej roli kierownika działu badań.

Reed dołączyła do Google w 2003 roku. Jest uznawana za jednego z pierwszych pionierów Map Google i wyszukiwania lokalnego, a także pomogła firmie Google na nowo zdefiniować nowoczesną branżę map przy użyciu sztucznej inteligencji. Reed była także pierwszą kobietą-inżynierem w biurze firmy w Nowym Jorku.

W badaniach Reed pomógł:

Liz Reed opublikowała post LinkedIn „Dziś przyjmuję nową rolę, kierując badaniami i jestem zaszczycony możliwością kształtowania przyszłości tego ważnego produktu”. Pełną wiadomość można przeczytać na stronie LinkedIn.

READ  W momencie premiery 11-calowy iPad Pro OLED może być niedostępny

Cheenu Venkachari. Venkatachari przejmie rolę Nayaka i pokieruje zespołami ds. jakości i rankingów w wyszukiwarce Google. Venkatachari początkowo pracował w Google od maja 2013 r. do grudnia 2014 r., a następnie przeszedł do firmy przejętej przez Apple. Wrócił do Google w październiku 2022 r.

Bandu Nayak. Nayak został głównym naukowcem odpowiedzialnym za badania, gdzie będzie nadal doradzał i skupiał się na wyzwaniach technicznych związanych z badaniami. Firma Google poinformowała nas, że będzie nadal głęboko zaangażowana w szersze wysiłki Google dotyczące zrozumienia i rankingu treści oraz badania, w jaki sposób nowe technologie sztucznej inteligencji mogą ulepszyć wyszukiwarkę Google.

Google uznaje Nayaka za czołowego eksperta w dziedzinie algorytmów, klasyfikacji i systemów informatycznych. Nayak jest najnowszym członkiem Narodowej Akademii Inżynierii Google.

Cathy Edwards. Edwards, który w 2021 r. kierował działaniami Google Apps, News, Discover i ekosystemami, wraca do Australii i dołączy do zespołu ds. zakładów długoterminowych. Edwards, współzałożyciel Chomp (przejętej przez Apple), pomoże inkubować nowe pomysły na produkty we współpracy z liderami przestrzeni wiedzy i informacji.

Dlaczego nas to obchodzi? Czas pokaże, jak może to wpłynąć na wyszukiwarkę Google i ogólną jakość wyszukiwania. Google często wprowadza zmiany na wysokim szczeblu ze swoimi zespołami kierowniczymi, a następnie ludzie idą dalej. Jestem pewien, że pojawi się wiele spekulacji na temat powodów podjęcia takich posunięć, ale ogólnie rzecz biorąc, role osób, które przechodzą na inne stanowiska w firmie, wydają się być obsadzane przez naprawdę inteligentne, przyzwoite osoby.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *