Gdy na horyzoncie widać zaćmienie słońca, Carly Simon opowiada o Nowej Szkocji, której imię nadała w „You're So Cocky”.

Gdy na horyzoncie widać zaćmienie słońca, Carly Simon opowiada o Nowej Szkocji, której imię nadała w „You're So Cocky”.

O kim śpiewa Carly Simon w słynnej piosence z 1972 roku? Byłam taka próżnato pytanie, które fascynuje ludzi od dawna.

Ale jest jeszcze jedna tajemnica. Dlaczego w piosence wspomniano o Nowej Szkocji?

Choć Simon powiedział, że piosenka opowiada o trzech mężczyznach, z których jednym jest aktor Warren Beatty, kwestia, kto przyleciał Learjetem „aż do Nowej Szkocji, aby zobaczyć całkowite zaćmienie słońca”, nigdy nie została rozwiązana.

W Nowej Szkocji anegdota, która stała się prawdziwa, głosi, że był to Beatty. Uważa się, że jego matka dorastała w Nowej Szkocji – co jest prawdą – więc linia zaćmienia musi przebiegać wokół Betty.

To nieprawda – mówi Simon.

Choć przyznaje, że niesławny refren piosenki opowiada o Petty’m – „Jesteś taki zarozumiały, pewnie myślisz, że ta piosenka jest o tobie” – prawda jest znacznie prostsza.

David Crosby i Simon wykonują koncert „An All-Star Tribute to Brian Wilson” w 2001 roku w Radio City Music Hall w Nowym Jorku. (Stefan Chernin/Associated Press)

„Potrzebowałam czegoś z „ach” o Sar-a-to-ga w No-va Sco-tia. Ma piękny układ rymów” – powiedziała CBC News przez telefon ze swojego domu w Martha's Vineyard.

Kiedy powiedziałem Simonowi o rodzinnych powiązaniach Betty z Nową Szkocją, odpowiedziała, że ​​o tym nie wie.

Grafika przedstawia mapę Nowej Szkocji z tekstami piosenek
(grafika CBC News)

Jeśli chodzi o tajemniczego mężczyznę, który poleciał swoim Learjetem do Nowej Szkocji, aby zobaczyć zaćmienie, Simon powiedział, że ze względów technicznych pozwoliła sobie na pewną swobodę.

W swoich wspomnieniach m.in. Chłopcy na drzewachNapisała, że ​​podała szczegółowe informacje na temat mężczyzny, takie jak to, czy posiadał konia czy prywatny samolot. Powiedziała, że ​​nie wie, czy te dane są prawidłowe.

Zapytany, czy tajemniczy mężczyzna poleciał do Nowej Szkocji, Simon odpowiedział następująco.

„Gdyby tego nie zrobił, zrobiłby to” – powiedziała. „To typ osoby, która wynajęłaby samolot tylko po to, żeby zobaczyć całkowite zaćmienie słońca. Prawdopodobnie sam mi to powiedział, że planuje to zrobić”.

READ  Johnny Depp pojawia się na VMA 2022 jako astronauta — The Hollywood Reporter

Simone nigdy nie była w Nowej Szkocji, ale dodała zachętę do odwiedzenia tej prowincji — jedno z jej dwójki dzieci przeprowadziło się tu na początku tego roku.

Na scenie pojawia się piosenkarka Carly Simon z gitarą akustyczną i dwójką dorosłych dzieci, z których jedno gra na gitarze akustycznej.
Simone (w środku) występuje z dwójką swoich dzieci, Sally Taylor i Benem Taylorem, w Orpheum Theatre w Bostonie w 2005 roku. (Brian Snyder/Reuters)

„Ponoszę przynajmniej część odpowiedzialności za sukces przynęty w Nowej Szkocji [my grandson] „A jego rodzina, moja córka i jej mąż do Nowej Szkocji” – dodała.

„Myślę, że to niesprawiedliwe. Nie sądzę, że powinnaś tak zostawiać babcię samej sobie. Będę musiała napisać o tym piosenkę”.

Simon powiedział, że boi się latać, co utrudnia dotarcie do Nowej Szkocji.

Przy oczekiwanym przeważnie słonecznym niebie Nowa Szkocja będzie stanowić doskonałe punkty widokowe na poniedziałkowe zaćmienie, powiedział meteorolog CBC Ryan Snowdon.

Powiedział, że osoby poszukujące całkowitego zaćmienia powinny znajdować się na północnym krańcu Cape Breton, w społecznościach St. Margaret's Village, Bay St. Lawrence i Meat Cove.

Na tym zdjęciu z 1978 roku kobieta z długimi, kręconymi brązowymi włosami rozdaje autografy w sklepie z płytami w Nowym Jorku.
Na tym zdjęciu z 1978 r. Simon (z prawej) rozdaje autografy w sklepie EJ Korvette w Nowym Jorku. (Marty Lederhandler/Associated Press)

Simone nie zabierze jej z Nowej Szkocji, ale ma plany na dzisiaj.

„Mam zamiar tańczyć nago w słońcu, którego nie będzie” – powiedziała ze śmiechem.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *