Fitbit przygotowuje się do dodania funkcji wykrywania chrapania i hałasu

Fitbit, aplikacja towarzysząca, która wyświetla dane zebrane z Twojego trackera Fitbit lub inteligentny zegarekWkrótce otrzyma dwie nowe funkcje, które zapewnią nowy wgląd w Twoje nawyki związane ze snem.

W najnowszej aplikacji Fitbit na Androida 9to5Google Znalazłem dowody na niektóre nowe funkcje związane ze snem, nad którymi pracuje Fitbit. Pierwszą z nich jest funkcja Snore & Noise Detect, która wykorzysta mikrofon urządzenia Fitbit do analizy poziomu chrapania i hałasu podczas snu. Gdy zaśniesz, Fitbit włączy mikrofon w Twoim urządzeniu i zacznie słuchać chrapania i innych dźwięków. Zamiast ciągłego nagrywania przez całą noc, Fitbit będzie zbierać próbki nagrań co kilka sekund.

Jak działa wykrywacz chrapania i hałasu?

Podczas snu mikrofon urządzenia Fitbit może monitorować hałas, w tym chrapanie Ciebie lub kogoś obok. W nocy poszukujemy:

• Natężenie dźwięku: Analizujemy poziom hałasu (jaki jest głośny lub cichy), aby określić podstawowy poziom hałasu.
• Wydarzenia związane z chrapaniem: szukamy odgłosów chrapania. Kiedy nasz algorytm wykryje zdarzenie powyżej podstawowego poziomu hałasu, wykonuje obliczenia, aby określić, czy jest to chrapanie, czy coś innego. Jeśli poziom hałasu w Twoim pokoju jest głośniejszy niż chrapanie, ta funkcja może nie wychwycić chrapania.

Aplikacja Fitbit pokaże Ci czas spędzony na chrapaniu podczas snu. „Brak do umiarkowanego” oznacza, że ​​chrapałeś przez mniej niż 10% całkowitego snu, a „często” oznacza, że ​​chrapałeś przez ponad 40% czasu, kiedy spałeś.

Aplikacja Fitbit będzie również w stanie analizować ogólny poziom hałasu w Twojej sypialni, w tym chrapanie i inne dźwięki otoczenia. Ponieważ funkcja ta prawdopodobnie przyciągnie znaczną moc, Fitbit zaleca ładowanie trackera lub smartwatcha co najmniej 40% przed snem. Wykrywanie chrapania i hałasu nie jest jeszcze szeroko znane.

Drugą funkcją, nad którą pracuje Fitbit, jest „Your Sleeping Animal”. Ta funkcja jest nadal w toku, ale zawiera różne profile, takie jak Restless Sleeper, Segmented Sleeper, Shallow Sleeper, Short, Sleeper, Slow to Fall Asle Sleeper, Solid Slpeeer, The Bear, The Dolphin, The Giraffe, Hummingbird, Kangur i żółw.

READ  10 najlepszych gier na PS4 i PS5 do wyboru

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *