Fisher-Price pamięta smoczki Rock 'n Glide dla niemowląt po 4 zgonach

Fisher-Price pamięta smoczki Rock 'n Glide dla niemowląt po 4 zgonach

Fisher-Price mówi, że pamięta model smoczków swoich dzieci po śmierci czwórki niemowląt, które zostały umieszczone na plecach bez ograniczeń w urządzeniach, a później znalezione na brzuchu.

We wspólnym oświadczeniu z Komisją ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich, Fisher-Price powiedział w piątek, że wycofuje smoczki Rock 'n Glide 4-w-1, które mają naśladować ruch dziecka kołyszącego się w czyichś ramionach.

Według oświadczenia zmarli między kwietniem 2019 a lutym 2020 r. to czteromiesięczne dziecko z Missouri, dwa miesiące z Nevady, dwa miesiące z Michigan i 11-tygodniowe dziecko z Kolorado.

Fisher-Price, oddział firmy Mattel w El Segundo w Kalifornii, również przypomina podobny produkt, Soothe 'n Play Glider 2 w 1, chociaż nie ma żadnych doniesień o związanych z tym zgonach.

„Produkty przechylone, takie jak lotnie, smoczki i hamaki na biegunach, nie są bezpieczne dla niemowląt do spania ze względu na ryzyko zadławienia” – powiedział Robert Adler, pełniący obowiązki przewodniczącego Komisji ds. Bezpieczeństwa Produktów Konsumenckich.

Firma jest zaangażowana w edukację rodziców i opiekunów na temat bezpiecznego użytkowania swoich produktów, „w tym znaczenia przestrzegania wszystkich ostrzeżeń i instrukcji” – powiedział Chuck Scothon, dyrektor generalny Fisher-Price.

Około 120 000 rakiet Rock and Glide 4 w 1 i 55 000 2 w 1 Soothe 'n Play Glider zostało sprzedanych od stycznia 2014 do grudnia 2020 po 108 USD za sztukę.

Dwa Soothe 'n Play Glider 2 zostały sprzedane od 1 listopada 2018 r. do maja 2021 r. w cenie 125 USD za samolot.

W Kanadzie pojawiło się również 25 000 komiksów Rock 'n Glide 4-w-1 i 27 000 2-w-1 Soothe 'n Play Gliders.

READ  Najniższe oprocentowanie kredytów hipotecznych dostępne po podwyżce stóp Banku Kanady

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *