Environment Canada ostrzega przed „bardzo silnymi burzami” na wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej

Environment Canada ostrzega przed „bardzo silnymi burzami” na wybrzeżu Kolumbii Brytyjskiej

Prognozy dotyczące „huraganowych silnych wiatrów” w połączeniu z problemami z silnikiem na pokładzie statku skłoniły BC Ferries do odwołania rejsów do i z Prince Rupert do 28 grudnia.

Ze względu na nadchodzące warunki pogodowe w dniu Bożego Narodzenia w Regionie Stołecznym i na dużej części wyspy Vancouver spodziewany jest silny wiatr.

Environment Canada prognozuje prędkość wiatru do 70 kilometrów na godzinę w pobliżu obszarów przybrzeżnych Wielkiej Wiktorii i ostrzega, że ​​fala sztormowa może wysadzić luźne przedmioty, powodując obrażenia lub szkody materialne.

Ostrzeżenia przed wiatrem obowiązywały w niedzielę rano na północnej wyspie Vancouver, gdzie spodziewano się, że wiatr osiągnie prędkość 90 km/h, w porywach do 110 km/h.

Do popołudnia Ostrzeżenie zostało przedłużone Na zachodzie znajduje się wyspa Vancouver, obszar metropolitalny, a na wschodzie wyspa Vancouver od Courtenay do rzeki Campbell.

Spodziewane „huraganowe wiatry” w połączeniu z problemami z silnikiem na pokładzie skłoniły firmę BC Ferries Anulowanie rejsów do i z Prince Rupert do 28 grudnia.

Rozpoczęły się naprawy głównego silnika Northern Expedition, a potrzebny do naprawy turbośmigłowy transportuje ciężarówką z Vancouver do Prince Rupert – podróż zajmie 12 godzin.

BC Ferries poinformowało, że załoga statku na następny rejs zostanie przetransportowana do Prince Rupert lotem czarterowym.

Przewoźnik przeprosił klientów, których świąteczne plany mogły zostać pokrzyżowane przez odwołanie rejsu, oferując nie tylko zwrot pieniędzy, ale także potencjalną rekompensatę osobom, które zarezerwowały loty.

Obsługa klienta i pracownicy terminalu powiadamiają osoby posiadające rezerwacje na odwołane rejsy.

Rzeczniczka BC Ferries Deborah Marshall powiedziała dziennikowi Times Colonist, że przewoźnik nie spodziewa się w Boże Narodzenie zakłócać rejsów na żadnej ze swoich południowych tras. „Jedynym miejscem, na które nas to wpływa, jest północ”.

Władze portu na wyspie Salt Spring Ogłoszono w piątek Otworzy falochron i nabrzeża Kanaka, zapewniając bezpieczne schronienie w oczekiwaniu na możliwą burzę.

READ  Mam 62 lata i prawie nie wnoszę już wkładu do CPP. Czy powinienem teraz pobierać emeryturę?

„Prosimy, aby każdy przybywający statek mógł to zrobić o własnych siłach i prosimy, aby w porcie z oczywistych względów bezpieczeństwa nie używać palników na drewno” – napisano na swojej stronie internetowej, dodając, że nie będą pobierane żadne opłaty związane z schronisko. „Życzymy Ci wesołych świąt.”

– Z plikami z The Canadian Press

[email protected]

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *