Billingsley jest w trybie świątecznego filmu „Szklana pułapka”.

Billingsley jest w trybie świątecznego filmu „Szklana pułapka”.

Pracownie XX wieku

Przez wiele lat „Szklana pułapka” była faworytem niekończącej się debaty na temat tego, czym jest film bożonarodzeniowy.

To, w jaki sposób zdefiniowano film bożonarodzeniowy, w dużej mierze wyjaśnia, dlaczego nadal istnieją pewne podziały w tej kwestii, do tego stopnia, że ​​na przestrzeni lat dużą część osób zaangażowanych w ten film pytano o opinię.

Teraz Peter Billingsley, aktor, który jako dziecko zagrał w „A Christmas Story”, uważanym za jeden z najpopularniejszych tradycyjnych filmów bożonarodzeniowych, potwierdził, że „Szklana pułapka” to film bożonarodzeniowy.

W ostatnim odcinku swojego podcastu „A Cinematic Christmas Journey” przedstawił swoje argumenty operatorowi „Szklanej pułapki”, Janowi de Bontowi, który w przeszłości był sceptyczny w tej kwestii.

Billingsley rozpoczyna swoją argumentację stwierdzeniem, że w filmie występują dwie główne piosenki o tematyce bożonarodzeniowej – „Christmas in Hollis” DMC i „Let it Snow” Vaughna Monroe.

Następnie opowiada o scenografii, która umieszcza Świętego Mikołaja wszędzie i umieszcza centralne miejsce filmu na przyjęciu bożonarodzeniowym, cytując słynny moment „ho ho ho” i na koniec mówiąc: „Co najważniejsze, myślę, że ucieleśnia to świąteczne motywy akceptacji, przebaczenie i miłość.” I rodzina.

De Bont uśmiecha się i mówi: „No cóż, teraz jestem sprzedany”. Obecnie dostępny jest poprawiony film z rozmowy Instagrama.

Welles, Bonnie Bedelia i Alan Rickman wystąpili w filmie z 1988 r., który w przeszłości Bruce Willis odrzucił jako film bożonarodzeniowy, a reżyser John McTiernan powiedział Amerykańskiemu Instytutowi Filmowemu w 2020 r.: „Nie chcieliśmy, żeby to był film bożonarodzeniowy Film świąteczny.” Film bożonarodzeniowy, ale radość, która z niego wynikała, sprawiła, że ​​stał się filmem bożonarodzeniowym.

READ  „Prawo i porządek: SVU”: Demore Barnes powraca jako Garland w sezonie 23

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *