EA zwalnia ponad 650 pracowników

EA zwalnia ponad 650 pracowników

Według A. Electronic Arts, firma produkująca gry wideo, zwolni 5 procent swojej siły roboczej raport W środę wniosek złożono do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. W wyniku tej przeprowadzki ponad 650 pracowników EA straci pracę, co stanowi część szerszych ograniczeń, które spowodują, że firma zmniejszy powierzchnię biurową i zakończy prace nad niektórymi grami wideo.

Cięcia EA to najnowsze z długiej serii zwolnień, które wstrząsnęły branżą gier wideo od zeszłego roku. W 2023 r. pracę straciło ponad 10 500 pracowników zajmujących się grami wideo, a tylko w styczniu 2024 r. w tej branży zwolniono ponad 6 000 osób. Do firm zajmujących się grami wideo, które do tej pory zwolniły pracowników, należą między innymi Microsoft, Riot Games i Unity. Sony ogłosiło we wtorek, że zwolni 900 osób w dziale PlayStation, co stanowi około 8 procent zatrudnienia.

W notatce wysłanej do pracowników EA dyrektor generalny Andrew Wilson napisał, że firma „usprawnia działalność firmy, aby zapewnić fanom na całym świecie głębsze i bardziej połączone doświadczenia”. Z notatki wynika, że ​​EA spodziewa się zakończyć cięcia na początku przyszłego kwartału. Wilson dodaje, że cięcia pozwolą EA w większym stopniu skoncentrować się na „największych możliwościach – w tym na posiadanej własności intelektualnej, sporcie i ogromnych społecznościach internetowych”.

Jedną z gier, na którą ten ruch będzie miał bezpośredni wpływ, jest A.J Gwiezdne Wojny Pierwszoosobowa strzelanka studia Respawn, przejętego przez EA w 2017 roku, Według Do IGN. „Zawsze trudno jest odejść od projektu, a ta decyzja nie odzwierciedla talentu zespołu, wytrwałości ani pasji do gry” – powiedziała pracownikom w notatce Laura Milley, prezes EA Entertainment. „Zapewnienie fanom kolejnych części popularnych serii, których pragną, to definicja hitowego opowiadania historii i właściwe miejsce, na którym można się skupić”.

READ  Czwarty lipca: Setki lotów zostało odwołanych z powodu ostrzeżeń o burzy

Aktualizacja, 28 lutego 2024, 17:45 ET: Ta historia została zaktualizowana i zawiera więcej szczegółów na temat anulowania Gwiezdne Wojny Gra.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *