Dzisiejsza konferencja premiera. Poluzowanie kontroli. Co nas czeka od 1 lutego?

Dziś przed południem dowiemy się, jakie ograniczenia dotyczące infekcji koronawirusem obowiązują od 1 lutego. Premier ogłosi swoją decyzję na konferencji prasowej. Jej transmisję można znaleźć na RMF24.pl. Według korespondenta RMF FM Krzysztofa Brendy, rząd może zapowiedzieć otwarcie sklepów w galeriach handlowych. Wszystkie inne ograniczenia zostaną przedłużone o kolejne dwa tygodnie.

Rząd przedstawi informacje o zasadach ochrony przed epidemią, które obowiązują od 1 lutego. Po rozpoczęciu konferencji prasowej można tu obejrzeć jej transmisję.

Do 17 stycznia wprowadzono dodatkowe ograniczenia – m.in. Zamykanie hoteli, ograniczanie funkcjonowania centrów handlowych i stoków narciarskich. Ograniczenia zostały następnie przedłużone do 30 stycznia.

W minionym tygodniu, w poniedziałek, po przerwie zimowej, uczniowie klas I-III szkół podstawowych wrócili do edukacji dziennej. Inni uczą się na odległość. Czy wrócą do szkoły? Wczoraj minister zdrowia powiedział, że nie zaleca otwierania kolejnych szkół.

Tymczasem RMF On tak mówi 30,3 proc. Stanowili respondenci.

Drugą najpopularniejszą odpowiedzią jest otwieranie restauracji i barów. Rząd chce wpuścić najpierw żywność i napoje do biegunów i restauracji, które stanowią 26,1 procent ankietowanych.

Młodzi ludzie chcą, aby restauracje i bary znów funkcjonowały. 47% osób w wieku 18-29 lat oczekuje, że puby będą priorytetem w programie deregulacji.

Następnie nastąpiło otwarcie hoteli (7,6%), otwarcie galerii handlowych (6,1%), otwarcie siłowni i klubów fitness (4,9%), otwarcie kin i teatrów (3,1%), deregulacja. Zniesienie ograniczeń w sklepach (2,2%) i kościołach (1,1%). 1,6 proc. „Innych” firm powinno być najpierw przetartych, podczas gdy 4 proc. Respondentów nie ma zdania w tej sprawie.

Kiedy rząd uchyla kontrole epidemiologiczne, co powinno / powinno zostać otwarte w pierwszej kolejności?

· Hotele – 7,6%

· Restauracje i bary – 26,1%

· Dzieci w klasach 4-8 muszą wrócić do szkoły – 30,3%

READ  PepsiCo otwiera w Polsce swój „najbardziej zrównoważony ekologicznie” zakład w UE

· Młodzież powinna wrócić do liceum – 13,1%

· Centra handlowe do otwarcia – 6,1%

· Kina i teatry do otwarcia – 3,1%

· Siłownie i kluby fitness do otwarcia – 4,9%

· Należy znieść ograniczenia dotyczące kościołów – 1,1%

· Ograniczenia sklepów powinny zostać zniesione – 2,2%

· Inni – 1,6%

· Nie mam zdania – 4,0%

Według reportera RMF FM Krzysztofa Berndiego, Rząd może dziś ogłosić otwarcie sklepów w galeriach handlowych. Wszystkie inne ograniczenia zostaną przedłużone o kolejne dwa tygodnie.

Otwarcie hoteli i pensjonatów budzi wątpliwości, bo zachęci ludzi do podróżowania, a rząd chce tego uniknąć.

Jednak teraz nie możemy uwierzyć, że otwierają się restauracje, siłownie i kluby fitness. Czytaj więcej >>> tutaj <<

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *