Dzięki serii zwycięstw Nafciarze stracili dwa punkty w ciągu 24 sekund

Dallas – Przegranie meczu hokejowego jest jak nalewanie martini. Jest na to więcej niż jeden sposób.

Edmonton Oilers zarządzili podwojenie we wtorek: Mogli zdobyć bramkę do zwycięstwa, ale mocna gra była pusta. Mogli obronić prowadzenie 3-2 do mety i być może rozproszyć się w pustej siatce po dwubramkową wygraną.

Ale część obrońcy? Tak, zakrztusili się też tą oliwką.

W końcu Dallas Stars strzeliło dwa gole w ciągu 24 sekund, wymazując prowadzenie 3-2 Oilers na pięć minut przed grą, gdy Edmonton wyrwał porażkę ze szczęk zwycięstwa w przegranej 5:3 tutaj w Big D.

„Byliśmy całkiem nieźle w takich sytuacjach przez cały rok, kiedy byłem na nogach na pięć minut przed końcem”, powiedział asystent kapitana Darnell Nurse po nocy minus 2. „Musisz znaleźć sposób na zdobycie punktów dzisiaj wieczorem.”

Możesz zapytać pielęgniarkę, czego chcesz. Jego odpowiedź niewiele się zmieniła po tej rozczarowującej porażce z gwiazdami Dallas.

– Pozostało pięć minut po drugim. Nie możesz narażać się na sytuacje takie jak ta, w których twój bramkarz musi wykonać (ogromną) interwencję. Musimy być lepsi przed nim, zwłaszcza pod koniec meczu.

Po raz pierwszy w całym sezonie Edmonton strzelił pierwszego gola i przegrał (21-1). Była to druga porażka Mikko Koskinena na stole organizacyjnym w ciągu dwóch miesięcy (11-2-2) i trzecia porażka na trasie przez cały sezon (12-3-3).

Pielęgniarka i Cody Ceci to para, którą chcesz na lodzie w późnej fazie meczu, gdy Dallas naciska, i spasowali na lodzie, zdobywając oba gole w tym makabrycznym 24-sekundowym okresie. Dobra passa Devina Shore’a była dla jednego, a passa Connora McDavida dla drugiego – więc jest wiele winy do podzielenia się, ponieważ Nafciarze stracili okazję do dalszego awansu do walczących o zwycięstwo Vegas Golden Knights, przegranych 4:0 z Winnipeg.

READ  Blue Jays umieścił George'a Springera na liście kontuzjowanych na 10 dni

Szczególnie zmarnował się po tym, jak Nafciarze w drugą noc kolejnych meczów strzelili dwie bramki w trzeciej połowie w 43 sekundy, prowadząc 3-2.

„Tylko dwa błędy, z dobrymi zespołami, z którymi teraz gramy, to na ciebie” – powiedział Leon Drysitl, który strzelił swoje 42. miejsce i we wtorek miał 56% na torze. „Możemy zrobić lepiej w tej dziedzinie.”

– Tak – zgodził się trener Jay Woodcroft. „Nie nasza najlepsza godzina, która trwa sześć minut”.

Można jednak powiedzieć, że ten mecz był przegrany, gdy Jesse Poliujarvi wykonał rzut karny 11:36 z trzeciego, a Edmonton prowadził 3-2. Ich gra o władzę przeskoczyła deski z szansą, aby to zakończyć.

Ale niestety nie udało im się skutecznie wyciągnąć dysku z oceanu. Dallas przetrwał burzę i skoczył do przodu.

„Byłoby miło” – powiedział Woodcroft, który popisał się solidnym występem w pięciu meczach z rzędu (wszystkie wygrane), ale nie mógł znaleźć żadnych przewag w tej dwumeczowej wycieczce, która dała tylko jeden punkt. „Po prostu nam się to nie zdarzyło. Mieliśmy kilka okazji, ale nie kliknęło w tempie, w jakim było przez ostatnie dwa tygodnie. To było bardzo poważne, ale nie zdarzyło się nam tego dzisiejszego wieczoru ”.

To zabawne, prawda?

Edmonton przegrał poniedziałkowy mecz po dogrywce w Kolorado, co wydawało się wygraną, grali naprawdę dobrze. To zaowocowało kilkoma kiepskimi przerwami, ale nie były to kłujące faule, które kosztowały Nafciarzy dwa punkty w Dallas.

To był ptak w dłoni, a potem oba czubki wyleciały w busz.

„Jesteśmy rozczarowani, że nie wyszliśmy stąd z punktami, ale takich gier powinniśmy się spodziewać, gdy schodzimy w dół” – powiedział Woodcroft. „Nikt nie oddaje punktów – zwłaszcza drużynom, które walczą o play-offy. Uderzają ich ponownie, gdy spadają.

READ  UFC Vegas 36 w wadze półśredniej: Derek Bronson, Darren Till ważący w walce wieczoru, nie trafia do zawodnika

„Dla nas w dzisiejszym meczu jest kilka momentów, które zakończyły się wielkimi momentami, z którymi poradzimy sobie lepiej. Będziemy musieli szybko się z tego nauczyć, abyśmy mogli znaleźć się tutaj poniżej rozrostu. „

Te dwa punkty cię nie zabiją, ponieważ wtorkowa noc była na ich końcu.

Ale to oznaka niedojrzałości w zespole, który już powinien być dojrzały.

Hej – to długi sezon. Grają naprawdę dobrze, 5:1 w ostatnich siedmiu meczach, a teraz mają San Jose w czwartek, na Rogers Place, podróż do Calgary w sobotę, powrót do Arizony w poniedziałek i wielki mecz u siebie przeciwko Los Angeles Kings we wtorek.

Zbieraj punkty przeciwko rekinom i wilkom, znajdź sposób na zdobycie dwóch z czterech Płomieni i Królów, a nikt nie będzie mówił o tamtej nocy w Dallas.

Tej nocy narzędzia uderzyły w ich usta i nie widzieli nic prócz gwiazd.