Dziadek z Polski zostaje najstarszym windsurferem na świecie w wieku 88 lat

Dziadek z Polski zostaje najstarszym windsurferem na świecie w wieku 88 lat

88-letni dziadek z Polski pobił Rekord Guinnessa i został najstarszym narciarzem na świecie. Piotr Dudek – przezwisko „Junior” (malolat) przez swoich przyjaciół w wieku 80 lat – pobił w tym tygodniu rekord na plaży w Gdyni na polskim wybrzeżu Bałtyku.

„Kiedy byłem nastolatkiem, mając około 50 lat, po raz pierwszy zobaczyłem deskę w wodzie i musiałem jej spróbować” – powiedział nadawcy telewizyjnemu. Jednak urodzony w 1934 roku Dudek był od dawna marynarzem, od dziewiętnastego roku życia pracował na międzynarodowym statku handlowym.

The Aktualny rekord Guinnessa Dyryguje 86-letni Charles Johannes Ruiter z Holandii. Aby to przełamać, Dutek, który w przyszłym tygodniu skończy 89 lat, przynajmniej raz w ciągu trzech kolejnych miesięcy musiał uprawiać windsurfing.

Dokonał tego we wtorek w tym tygodniu, odbierając trofeum z rąk prezydenta Gdyni i owacje na stojąco od tłumu, który zebrał się, by być świadkami tego wyczynu.

Pomysł na pobicie rekordu zrodził się „podczas spotkania przy kawie przy świetle księżyca” – powiedział Dudek Radiu Eska na początku tego roku. „Postanowiliśmy zadzwonić [records] Sprawdź biuro, formalności, tak to się zaczęło”

Emeryt nie chce w najbliższym czasie odkładać swojej deski. „Nawet jeśli pobiłem rekord, to nie uprawiam windsurfingu” – powiedział Radiu Gdańsk. „Sezon się zbliża, więc całe lato spędzę nad jeziorami”.

Dudek uczył swoją córkę i wnuczki windsurfingu, opowiadając TVN, że jego ulubione momenty to „kiedy jesteśmy we trójkę razem”.

W miesiącach zimowych, kiedy nie można uprawiać windsurfingu, Dudek pływa w jeziorach i morzu – popularna w Polsce praktyka. Morsovani („Mors”). Był członkiem-założycielem Gdyńskiego Towarzystwa Morsów – informuje Radio Eska.

READ  W Polsce rośnie kradzież żywności - Wiadomości z innych mediów - Agencja Informacyjna Tasnim

„Poranna gimnastyka, zdrowy tryb życia, wieczorne spacery co najmniej dwa kilometry” to sekret zachowania zdrowia do późnej starości – mówi.

„Jest zawsze uśmiechnięty i pozytywnie nastawiony. Jest wzorem do naśladowania” – powiedział RMF FM jeden z członków Klubu Morsa po pobiciu rekordu Dudka. „Będziemy dumni, że go teraz znamy”.

Źródło głównego obrazu: Gdyńskie Centrum Sportu/YouTube (Zrzut ekranu)

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *