Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, nie skończył krytykować Apple Vision Pro

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, nie skończył krytykować Apple Vision Pro

Od stycznia 2024 r. Apple sprzedało ponad 200 000 egzemplarzy Vision Pro, przekraczając liczbę 20 milionów egzemplarzy Meta Quest sprzedanych od 2019 r.

Dyrektor generalny Meta Mark Zuckerberg. – Reuters/plik

Dyrektor generalny Meta, Mark Zuckerberg, po raz kolejny skrytykował Vision Pro firmy Apple i porównał go z „lepszą” Meta Quest 3 w dyskusji z partnerem Mosaic Ventures, Benedictem Evansem, w serwisie Threads.

Evans opublikował w piątek w Threads opis „kompromisów” w goglach VR firmy Apple, które jego zdaniem czynią jego produkt za 3500 dolarów gorszym od konkurencyjnego konkurenta Meta, Quest, za 500 dolarów. Interesuje się handlem wspomniany.

„Istnieje wiele ograniczeń Vision Pro, ale naprawdę dziwi mnie twierdzenie inżynierów Meta VR, że to „w zasadzie to samo” co Quest” – napisał.

„Apple sprzedaje się mniej więcej tam, gdzie Meta chce być za 3–5 lat. Quest sprzedaje się mniej więcej tam, gdzie Apple chce być za 3–5 lat”.

W odpowiedzi na post Evansa Zuckerberg wyjaśnił twierdzenia swojej firmy dotyczące jej produktu.

„Nie sądzę, żebyśmy twierdzili, że urządzenia są takie same” – odpowiedział miliarder z branży technologicznej. „Mówimy, że Quest jest lepszy.

„Jeśli za 3–5 lat nasze urządzenie będzie ważyć tyle samo, co ich urządzenie, albo w swoich urządzeniach będzie występowało rozmycie ruchu, albo brak precyzyjnych danych wejściowych itp., oznacza to, że znacząco spadniemy”.

Chociaż Zuckerberg przyznał, że urządzenie Apple ma wyższą rozdzielczość, stwierdził, że firma „poszła na wiele kompromisów z innymi produktami”, czyniąc swoje urządzenia gorszymi „pod wieloma względami”.

„Nie do tego dążymy” – dodał Zuckerberg.

Od chwili rozpoczęcia przedsprzedaży Apple sprzedało ponad 200 000 egzemplarzy Vision Pro, przekraczając liczbę 20 milionów egzemplarzy Meta Quest sprzedanych między 2019 r. a lutym ubiegłego roku.

READ  Wnętrze Windowsa 11 jest zaskakująco dopracowane i niekompletne

Dział Meta Reality Labs po raz pierwszy osiągnął przychody w wysokości 1 miliarda dolarów w swoich wynikach finansowych za czwarty kwartał 2023 r., co przypisuje się „mocnemu sezonowi świątecznemu” firmy Quest.

Najnowsza krytyka Zuckerberga pojawia się kilka dni po tym, jak zrecenzował produkt na Instagramie pod każdym względem, od ceny po specyfikacje.

Skrytykował to także na spotkaniu firmowym, mówiąc pracownikom, że wizja Apple dotycząca zestawu słuchawkowego do wirtualnej rzeczywistości nie jest tą, której oczekiwał.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *