Dubai Tennis Championships: Kwalifikatorka Anna Kalinska pokonuje Igę Svetek i Coco Gauff w imponującej drodze do finału

Dubai Tennis Championships: Kwalifikatorka Anna Kalinska pokonuje Igę Svetek i Coco Gauff w imponującej drodze do finału

Roberta Pranga/Getty Images

Anna Kalińska dotarła do finału Dubai Tennis Championships po pokonaniu dwóch najlepszych zawodniczek świata.CNN

To był wspaniały tydzień dla Rosji Anna KalińskaZaczął to już po kwalifikacjach do Dubai Tennis Championship, a zakończył grając w finale turnieju po pokonaniu numer jeden na świecie. Uzdrowię cię I mistrz US Open Coco Jouf Po drodze.

Dzięki oszałamiającemu zwycięstwu 6:4, 6:4 nad Świętekiem w piątek w półfinale Kalinskaya została drugą kwalifikantką w historii, która dotarła do finału WTA 1000, i drugą zawodniczką, która pokonała polską gwiazdę w ostatnich 26 meczach.

„To świetna zawodniczka. Wiem, że jeśli nie zachowam spokoju i agresji, ona mnie zniszczy” – powiedziała później według Reuters Kalinska, zajmująca 40. miejsce na świecie.

Taki był mój plan. Zachować agresywność i dużo ją ruszać. Cieszę się, że wygrałem. Jest niewiarygodna. Cieszę się, że miałem okazję grać przeciwko niej. Jestem pewien, że w tym sezonie będziemy dużo grać przyszłość.”

Początkowo wyglądało na to, że Światek miał przewagę, obejmując prowadzenie 4:2 w pierwszym secie, ale Kalińska zebrała siły i po dwóch kolejnych przełamaniach objęła prowadzenie.

Christophera Pike’a/Getty Images

Iga Świątek doznała dopiero drugiej porażki w 26 meczach.

25-latek prowadził w drugim secie 5:2, ale załamał się, gdy Światek obronił dwa punkty meczowe, a następnie w drugim secie był bliski wyrównania.

Jednak Svetekowi nie udało się wykorzystać break pointa przy stanie 5:5 i Kalinskaya zaserwowała seta, aby wygrać.

W czwartek w ćwierćfinale pokonała rozstawiającą się z trzecią na świecie Coco Gauff 2:6, 6:4, 6:2, odnosząc kolejne niespodziewane zwycięstwo, co jeszcze bardziej podniosło jej poziom.

Jej występ w Dubai Tennis Championships jest poparty imponującym występem na Australian Open, gdzie dotarła do ćwierćfinału, mimo że rozpoczynała sezon na 80. miejscu na świecie.

READ  The Rays ogłosili, że SS Wander Franco zostanie umieszczony na liście zastrzeżonej, podczas gdy MLB bada posty w mediach społecznościowych

Dzięki temu awansowała w światowych rankingach, a po imponującym występie w Dubaju znajdzie się teraz w pierwszej trzydziestce w swojej karierze.

W sobotę o tytuł zmierzy się z Włoszką Yasmine Paolini, która także gra w swoim pierwszym w historii finale WTA 1000.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *