Donald Dusk skrytykował Daniela Obajtka. Odpowiedzialny za Prezesa PKN Orlan

Zmierzch zapytał w TVN24Czy szanse na to, by prezydent Arlene został premierem, przepadły? Pan. Obajko to nie Arlene poza prowadzeniem stacji benzynowej – powiedział Zmierzch. – Wydarzenia gospodarcze pokazują, że Arlene rozwija się pod jego rządami, ale trudno powiedzieć, że to dobrze prosperująca firma – powiedział były premier.

W odpowiedzi na to oświadczenie Obaztech zwrócił się do Dusk na Twitterze: „Chciałbym przypomnieć, że Arlan PLN wypracował zysk w wysokości 26,2 miliarda dolarów w ciągu ostatnich 5 lat; 2,9 miliarda.” Firma wydaje obecnie trzy razy więcej na inwestycje niż w okresie PO-PSL – powiedział. „Cichy wieczór” – zakończył wpis Obajtek.

W zeszłym tygodniu napisał „Gazette Vyborksa”Obajtek, gdy był burmistrzem Psimu, chciał zakończyć towarzystwo wuja. Choć nie mógł tego zrobić jako samorządowiec, z tylnego siedzenia prowadził konkurencyjną firmę. Skłamał w sądzie w tej sprawie – deklarując ją jako „GW”. Według gazety zapis rozmów Obajtka jest dowodem na to, że ma; Oszczerstwa spadają na nich i na ich wuja.

Po ukazaniu się gazety PKN Orlan wydał oświadczenie. „Przedstawiona w artykule teza nie znajduje potwierdzenia w faktach, a na podstawie zapisów nie można stwierdzić pochodzenia, integralności, czasu i okoliczności wpisu. – Została napisana.

Arlan zrobił to za panowania Obajtka

Od czasu powołania Daniela Obajtka na stanowisko CEO kurs akcji Arlan spadł o prawie 40 proc., Jednak został zdyskontowany na warszawskiej giełdzie i branży rafineryjnej na świecie – Business Insider pisze.

READ  Ukraiński promotor negocjuje Oleksandr Usyk vs Daniel Dubois w Polsce

Strategia zwiększonych akwizycji jest stosowana w branży paliwowej ze względu na oczekiwania kurczącego się rynku, ale opinie co do zasadności prywatnych przejęć Arlan są podzielone. Wyniki Arlan pogorszyły się w ostatnich latach, a rabaty związane z działaniami Arlan w sektorze medialnym mogą mieć dodatkowy wpływ na wycenę.

Spadek wartości akcji Arlona to efekt słabych wyników spółki w trudnych okolicznościach. Do 2020 roku przychody w złotych osiągnęły 86,2 miliarda dolarów i były o 10 procent niższe. Zysk netto wyniósł 3,4 mld zł i był nieco wyższy niż przed rokiem, zanim Daniel Obajtech objął kierownictwo w spółce.

Nie jest to zaskakujące, ponieważ jednym z pierwszych widocznych skutków epidemii COVID-19 i związanych z nią śluz był spadek popytu na ropę używaną w transporcie drogowym i lotniczym. Według corocznego raportu Arlan, konsumpcja oleju napędowego na polskim rynku do 2020 roku spadnie odpowiednio o 4%. I 9 proc. Każdego roku. Oznacza to niewielki spadek w stosunku do 7% odnotowanych na rynku niemieckim. A 12 procent – wylicza Business Insider.

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *