Dog Power, Zack Snyder i inne Oscarowe niespodzianki

Dog Power, Zack Snyder i inne Oscarowe niespodzianki

Na każdym rozdaniu Oscarów zdarzają się wstrząsające momenty, chociaż nikt nie spodziewał się, jak dramatyczne sprawy potoczą się w tym roku później. Will Smith jest obrażony żartem Chrisa Rocka O jego żonie Jada Pinkett Smith.

Ale ostatecznie przez całą noc było bardzo mało niespodzianek, ponieważ większość najważniejszych nagród trafiła do oczekiwanych tabel liderów, szczególnie w kategoriach aktorskich, które pasują do nagród SAG. Apple stworzyło historię, będąc Pierwsza usługa przesyłania strumieniowego, która wygra najlepszy obraz Z „CODA”, który zdobył także najlepszy scenariusz adaptowany i najlepszy aktor drugoplanowy dla Troya Kotsura – który wszedł do księgi rekordów jako Pierwszy niesłyszący zwycięzca w tej kategorii.

Oto kilka niespodzianek i zagrożeń w ciągu nocy:

SNUB: „moc psa
Western Jane Campion poszedł do wieczora z 12 nominacjami, więcej niż jakikolwiek inny film. I chociaż odniósł historyczne zwycięstwo dla Campiona w reżyserii, było to jego jedyne zwycięstwo. Większość miłości bez kreski trafiła do „Dune”. I choć nie było niespodzianką, gdy Greig Fraser zajął się zdjęciami swojej niesamowitej pracy nad tym filmem, zwłaszcza odkąd właśnie wygrał ASC Awards, nie było również wiele wsparcia dla wspaniałej pracy Ari Wegnera przy „The Power of the Dog”. ”. Wegner nadal tworzy historię – jest drugą nominowaną kobietą w tej kategorii.

Niespodzianka: Kenneth Branagh, najlepszy scenariusz oryginalny, „Belfast”
Jedna z bardziej niepewnych kategorii tego wieczoru, wydawało się, że oryginalny scenariusz może być grą każdego — Paul Thomas Anderson wygrał BAFTA za „Pizzę z lukrecją”, podczas gdy „Don’t Look Up” Adama McKaya odebrał nagrodę WGA. Ale w końcu Branagh, ośmiokrotnie nominowany do Oscara, odebrał nagrodę za swój autobiograficzny „Belfast”.

Snoop: „Ucieczka” w trzech kategoriach
Duński film animowany przeszedł do historii, ponieważ był nominowany w trzech kategoriach – pełnometrażowy film dokumentalny, animowany film fabularny i międzynarodowy film fabularny. Choć ostatecznie nie udało jej się odnieść zwycięstwa w żadnej kategorii, nadal był to niezwykły wyczyn, który szybko nie zostanie zapomniany.

READ  Simon Cowell śpiewa z Królem na scenie | muzyka | zabawa

Niespodzianka: hołd Jamesa Bonda nie był
Od jakiegoś czasu wiedzieliśmy, że w ciągu 60 lat odbędzie się hołd dla Jamesa Bonda Oskary A możliwości wydawały się nieskończone: które dziewczyny Bonda, byłye dziewczyny Bonda czy złoczyńcy Bonda się pojawią? Czy Adele lub Paul McCartney pojawią się, by zaśpiewać nagrodzone Oscarem piosenki Bonda? Może uda im się nawet zapowiedzieć nowego Jamesa Bonda? Zamiast tego nie było specjalnych gości, mniej niż dwie minuty klipów, dostarczonych nie przez nikogo związanego z serią, ale przez ekstremalnych sportowców Tony’ego Hawka, Kelly Slatera i Shauna White’a.

Niespodzianka: Zack Snyder Zasady przyznawania nagród publiczności
Nigdy nie lekceważ zagorzałych fanów filmowca; Potwierdzili, że filmy Snydera zdobyły najwyższe noty w dwóch kategoriach głosowanych za pośrednictwem Twittera. Po pierwsze, „Liga Sprawiedliwości” Snydera (nie zakwalifikowany do Oscara film roku) wygrał #OscarsCheerMoment, pokonując takich jak moment „Avengers Assemble” w „Avengers: Endgame” i Spider-Men w „Spider” – Mężczyzna: Nie z dala od domu. Następnie nagroda #OscarsFanFavorite trafiła do „Army of the Dead” Snydera, pokonując po raz kolejny „Kopciuszek” i „Spider-Man”.

SNUB: Lin-Manuel Miranda, najlepsza oryginalna piosenka, „Dos Oruguitas”
Oryginalna kategoria piosenek miała wiele wielkich hitów, w tym utwór Beyoncé „King Richard” „Be Alive”, który otworzył epopeję. Ale wielu spodziewało się, że Lin-Manuel Miranda zagra w EGOT z Dos Oruguitas Encanto. Ale to Billie Eilish i jej brat Vince ostatecznie zwyciężyli dzięki tytułowemu motywowi z najnowszego filmu o Jamesie Bondzie, czyniąc ją drugą najmłodszą osobą, która wygrała w tej kategorii.

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *