Do finału Szansy na Sukces zakwalifikowano czterech finalistów, a jeden półfinał odbędzie się 17 września – escYOUnited

W dwie ostatnie niedziele odbywały się polskie selekcje do Eurowizji Junior, a covery dla każdej grupy sędziowskiej wykonywało siedmiu młodych artystów. Programy zostały nagrane wcześniej w studiu, ale wyemitowane odpowiednio 3 i 10 września.

Jednym z uczestników półfinału był stały członek Marek Ciroki oraz rotacyjne członkinie Tulia i Sarah James, zgodnie z oceną panelu sędziowskiego, a półfinalistkami zostały Cleo i Roxana Vegil. Polski nadawca TVB również zastrzegł sobie prawa. W każdym półfinale uczestnicy otrzymają „Złoty Bilet”.

Zobacz występy wszystkich artystów Półfinał I Półfinał dwa Na YouTube. Kwalifikacje do finałowego seta, który odbędzie się 24 września, przedstawiają się następująco:

1. Daria Malika – Złoty Bilet (Półfinał)
  2. Philip Roebuck – Finalista Jury (drugi półfinał)
  3. Krajana Górka – Złoty Bilet (Drugi Półfinał)
  4. Leon Oleg – Finalista Jury (pierwszy półfinał)

Finałowy półfinał Szansy na Sukces: Eurowizja Junior 2023 zostanie pokazany w TVP o godzinie 15:15 CEST. Ostateczny format finałów nie został jeszcze ogłoszony, ale tradycyjnie obejmuje głosowanie w telewizji i głosowanie jury w celu wyłonienia zwycięzcy. Wybrany zwycięzca będzie reprezentował Polskę na Konkursie Piosenki Eurowizji Juniorów w Nicei we Francji, który odbędzie się 26 listopada.

W zeszłym roku kraj reprezentowała Lara i jej piosenka „To The Moon”, która w noc konkursu w 2022 r. zajęła 10. miejsce. Polska dwukrotnie zwyciężyła w Eurowizji Junior z Roksaną Węgiel w 2018 r. i Viki Gabor w 2019 r. Jest to jedyny kraj w dwudziestoletniej historii turnieju, który wygrał go jeden po drugim.

był #Ty Jesteś pod wrażeniem występu każdego finalisty? Daj nam znać o nas SprzecznośćLub na naszej stronie forum!