Denis Villeneuve nie wypuści usuniętych scen z Dune: Część druga

Denis Villeneuve nie wypuści usuniętych scen z Dune: Część druga

Za kulisami stoją Denis Villeneuve, Javier Bardem i Josh Brolin Wydmy: część druga
zdjęcie: Zdjęcia Nico Tavernisa/Warner Bros

Podczas gdy doświadczenie wizyjne Wydmy: część druga W kinach tak było porównanie Uwolnić Dwie wieże lub nawet the Powrót Króla, epos science-fiction Denisa Villeneuve'a znacznie różni się od swoich poprzedników. (Nie chodzi tylko o ten piasek.) Nie spodziewaj się, że opuścisz dom po wyjściu z domu; pięć godzin część pierwsza I Druga część Maraton nagle wydłuża się do siedmiu godzin z grupą… Podziel usunięte sceny Lub inne modyfikacje stylu Edycji Rozszerzonej.

„Jestem głęboko przekonany, że jeśli nie gra w filmie, to znaczy, że nie żyje” – powiedział Villeneuve. zderzak). „Czasami usuwam nagrania i mówię: «Nie mogę uwierzyć, że to pominąłem». Czuję się jak samuraj otwierający wnętrzności. To bolesne, więc nie mogę później wrócić, stworzyć Frankensteina i spróbować go wskrzesić. rzeczy, które zabiłem. To bardzo bolesne. Kiedy umiera, jest martwy i umiera z jakiegoś powodu.

To niezwykle metalowe podejście do twórczości filmowej wyraźnie opłaciło się reżyserowi, którego film niesamowicie otworzył przed widzami drzwi. 81,5 miliona dolarów Poprzedni weekend. Ale kiedy to ty kontrolujesz przyprawy, naturalne jest, że inni czują się głodni. Niestety, jednym z tych aktorów był Tim Blake Nelson, stały członek Coen Brothers, który stwierdził, że „jest załamany”, gdy zobaczył, że jego bezimienna postać została całkowicie wycięta z filmu. „Nie sądzę, że mam prawo mówić, jaka jest scena” – powiedział. FilmWeb. „Świetnie się tam bawiłem, kręcąc ten film. Potem musiał go wyciąć, bo uznał, że film jest za długi. Przykro mi z tego powodu, ale nie mam żadnych urazów. Bardzo mi się podobał i nie mogę się doczekać zrobić z nim coś innego i zdecydowanie planujemy to zrobić.” .

Nelson nie był jedynym aktorem pominiętym w filmie. Stephen McKinley Henderson, który w pierwszej części – tak, tej z parasolką – grał doradcę rodu Atrydów Thufira Hawata, również nie pojawił się w ostatecznym montażu. (dla każdego różnorodny(Zarówno Nelson, jak i Henderson są wymienieni w napisach końcowych w rubryce „Specjalne podziękowania”). „To bolesny projekt, ale to moja praca” – kontynuował Villeneuve. „Film jest głównym nurtem. Jestem bardzo intensywny w montażowni. Nie myślę o swoim ego, myślę o filmie… zabiciu moich ukochanych i to jest dla mnie bolesne. ” Być może dlatego tak był w stanie dostosować historię Pawła, zwłaszcza w Ta scena z Zendayą– W dobrze przygotowanym filmie.

READ  Twój horoskop dzienny: 22 czerwca

Luna Nunez

"Gracz. Introwertyk. Rozwiązujący problemy. Twórca. Myśliciel. Przez całe życie ewangelista żywności. Orędownik alkoholu."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *