Czy OpenAI może naruszyć warunki korzystania z YouTube?

Czy OpenAI może naruszyć warunki korzystania z YouTube?

Mira Moratti, dyrektor ds. technicznych w OpenAI (po lewej) i dyrektor generalny YouTube Neil Mohan (po prawej).
Patrick T. Fallon/AFP Mandel Ngan/AFP za pośrednictwem Getty Images

  • Czy OpenAI szkoli generator wideo Sora w treści YouTube?
  • Jeśli tak, powiedział dyrektor generalny YouTube, byłoby to naruszenie warunków korzystania z usługi YouTube.
  • Jednak dyrektor ds. technologii OpenAI nie był w stanie odpowiedzieć, czy Sora usuwa treści z YouTube.

Dyrektor generalny YouTube twierdzi, że OpenAI nie powinno wykorzystywać filmów z YouTube do szkolenia swoich narzędzi AI.

Ale czyż nie?

Mira Moratti, dyrektor ds. technologii w OpenAI, powiedziała, że ​​nie wie.

W wywiadzie dla The dziennik „Wall Street W zeszłym miesiącu Moratti został zapytany, czy generator zamiany tekstu na wideo Sora OpenAI został przeszkolony w zakresie treści wideo z YouTube.

„Właściwie nie jestem co do tego pewien” – powiedział Moratti gazecie.

Dyrektor generalny YouTube Neil Mohan Powiedział Bloombergowi w czwartek, że nie wie również, czy OpenAI wykorzystuje treści YouTube do szkolenia swojego twórcy wideo.

Mohan powiedział, że gdyby Sora faktycznie korzystał z treści YouTube, byłoby to „wyraźne naruszenie” warunków korzystania z platformy.

„Z perspektywy twórcy, który przesyła swoją ciężką pracę na naszą platformę, ma pewne oczekiwania” – Mohan powiedziała Emily Zhang z Bloomberga. „Jednym z tych oczekiwań jest przestrzeganie naszych warunków świadczenia usług. Zabraniają one pobierania takich treści, jak fragmenty tekstu lub wideo, co stanowi wyraźne naruszenie naszych warunków świadczenia usług. Są to zasady ruchu drogowego dotyczące treści na naszej platformie.”

Mohan dodał, że Google (będący właścicielem YouTube) wykorzystuje niektóre filmy z YouTube do szkolenia swojej platformy AI Gemini, ale tylko wtedy, gdy indywidualni twórcy na platformie wyrażą na to zgodę w swoich umowach.

READ  Babylon's Fall od PlatinumGames jest teraz grą serwisową na żywo

W odpowiedzi na prośbę Business Insider o komentarz rzecznik YouTube potwierdził, że warunki firmy „zabraniają nieautoryzowanego kopiowania lub pobierania treści z YouTube”.

OpenAI nie odpowiedziało na prośbę Business Insidera o komentarz.

Kontrowersje wokół rodzajów treści, których firmy zajmujące się technologią treści wykorzystują do szkolenia swoich modeli sztucznej inteligencji, rosną wraz z rozwojem branży sztucznej inteligencji. Wielu artystów i twórców przewodzi tej kampanii, argumentując, że ich dzieła chronione prawem autorskim nie mogą być wykorzystywane bez ich zgody.

OpenAI nie są obce pozwy związane z praktykami gromadzenia danych przez narzędzia AI. Wśród osób, które pozwały firmę za naruszenie praw autorskich, jest komik i autorka Sarah Silverman, której sprawa była taka Został częściowo odrzuconypisarz „Gry o tron” George R.R. Martin i „The New York Times”.

W lutym OpenAI zwróciło się do sędziego nadzorującego pozew „Timesa” o oddalenie w całości lub w części czterech z sześciu zarzutów postawionych spółce przez portal, twierdzących, że „Times” zapłacił komuś za zhakowanie produktów OpenAI.

Zeszłego lata ponad 8 000 autorów napisało list otwarty do liderów AI, w tym Sama Altmana z OpenAI, żądając wynagrodzenia za wykorzystywanie ich pracy do szkolenia narzędzi AI bez pozwolenia.

Axel Springer, spółka matka Business Insider, zawarła globalną umowę zezwalającą OpenAI na szkolenie modeli na podstawie raportów dotyczących jej marek medialnych.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *