Ciężarówka zwisająca z mostu w Louisville, kierowca uratowany

Ciężarówka zwisająca z mostu w Louisville, kierowca uratowany

Louisville, Kentucky –

W piątek strażakom udało się uratować kierowcę naczepy ciężarówki po wypadku, w wyniku którego pojazd wisiał nad mostem na rzece Ohio.

Około południa na moście George Rogers Clark Memorial Bridge, który łączy Louisville w stanie Kentucky z południową Indianą, zgłoszono wypadek trzech pojazdów, powiedział podczas konferencji prasowej szef straży pożarnej w Louisville, Brian O'Neill. Kolejna osoba biorąca udział w wypadku została natychmiast zabrana do szpitala, a ekipy przygotowywały się do ratowania kierowcy ciężarówki z kabiny.

Rozłożenie systemu lin i przygotowanie kogoś do wejścia do kabiny, zapięcie kierowcy i bezpieczne wydostanie go na zewnątrz zajęło około 40 minut, powiedział O'Neill. Profilaktycznie została zabrana do szpitala.

„Ciągle szkolić się do tego typu rzeczy” – powiedział o firmie ratowniczej. „To właściwie najgorszy scenariusz”.

Dodał, że strażacy są przygotowani, a dzięki ich przeszkoleniu akcja przebiegła sprawnie.

„To byli tutaj poważni bohaterowie” – powiedział. „To był naprawdę profesjonalny, dobrze przećwiczony i dobrze wyszkolony sprzęt. Od razu tam dotarli, od razu się do tego zabrali”.

Policja metra w Louisville prowadzi dochodzenie w sprawie zdarzenia i podała, że ​​w piątek po południu most był zamknięty w obu kierunkach.

Departament Transportu Kentucky powiedział, że kontrola bezpieczeństwa mostu zostanie przeprowadzona po usunięciu wszystkich pojazdów.

READ  Łotwa i Estonia wycofują się z Chińskiej Grupy Współpracy

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *