Twórca Spotify i Fortnite, Epic Games, po raz kolejny kwestionuje zmiany w Apple App Store

Twórca Spotify i Fortnite, Epic Games, po raz kolejny kwestionuje zmiany w Apple App Store
Epic Games, twórca Spotify i Fortnite, wraz z ponad dwudziestoma firmami, napisało do Komisji Europejskiej pismo, w którym zarzuca Apple nieprzestrzeganie ustawy o rynkach cyfrowych (DMA), zgodnie z którą firma pod przewodnictwem Tima Cooka musi otworzyć rynek . iPhone może sideloadować lub zezwalać na korzystanie ze sklepów z aplikacjami innych firm.

W piśmie skierowanym do Margrethe Vestager, wiceprzewodniczącej wykonawczej Komisji Europejskiej i Thierry’ego Bretona, komisarza Komisji Europejskiej ds. rynku wewnętrznego, grupa 34 firm i stowarzyszeń wyraziła „głęboko zaniepokojone” proponowanym przez Apple systemem zgodności z wymogami DMA. Twierdzenie, że zmiana wprowadzona przez producenta iPhone'a nie spełniałaby wymogów prawa.

„Jesteśmy głęboko zaniepokojeni faktem, że proponowany przez Apple system zapewnienia zgodności z ustawą o rynkach cyfrowych (DMA), ogłoszony 25 stycznia 2024 r., nie spełni wymogów prawa i w ten sposób utrudni nam możliwość zapewnienia konsumentom korzyści wynikających z ustawy DMA tak szybko, jak to możliwe” – stwierdziła grupa składająca się z firm. Działa w wielu branżach cyfrowych, w tym w grach, podcastach, aplikacjach i nie tylko.


Co firmy mają do powiedzeniaGrupa twierdzi, że nowe warunki Apple ignorują ducha prawa i stanowią „kpinę z DMA”.

„Nowe warunki Apple nie tylko ignorują ducha i literę prawa, ale jeśli pozostaną niezmienione, będą kpiną z DMA i znaczących wysiłków Komisji Europejskiej i instytucji UE na rzecz zapewnienia konkurencyjności rynków cyfrowych” – stwierdzili.

Wśród różnych kwestii grupa zwróciła uwagę na „nowy podatek Apple”, który będzie musiał zapłacić każdy programista, gdy roczna liczba instalacji aplikacji przekroczy milion pobrań. Twierdzą, że „w oświadczeniu Apple’a znajduje się mnóstwo elementów niezgodnych z DMA”.

Co Apple ma do powiedzeniaW oświadczeniu dla The Verge rzecznik Apple, Peter Ajemian, powiedział, że „zmiany w DMA spowodują mniej bezpieczny system” – co również podkreślono w dokumencie zawierającym wytyczne opublikowanym w tym tygodniu.

READ  Gry Xbox ze złotem Lista gier z marca 2022 r.: MX vs ATV Alive, kolejny widok

poszerza się


„Podejście Apple do Ustawy o rynkach cyfrowych przyświecało dwóm prostym celom: przestrzeganiu prawa i ograniczeniu nieuniknionego zwiększonego ryzyka, jakie ustawa o rynkach cyfrowych stwarza dla naszych użytkowników w UE… Przy każdej zmianie zespoły Apple w dalszym ciągu stawiaj naszych użytkowników w centrum wszystkiego, co robimy” – powiedział Ajemian.

„Oznacza to utworzenie zabezpieczeń zapewniających możliwie najszerszą ochronę użytkowników w UE i reagowanie na nowe zagrożenia, w tym nowe wektory złośliwego oprogramowania i wirusów, możliwości oszustw i oszustw, a także wyzwania związane z zapewnieniem działania aplikacji na platformach Apple. Jednak zabezpieczenia te nie nie eliminuje nowych zagrożeń, jakie stwarza DMA.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *