ChatGPT wpadł w szał, udzielając odpowiedzi, które teraz nie mają sensu

ChatGPT wpadł w szał, udzielając odpowiedzi, które teraz nie mają sensu

zdjęcie: Brzoskwiniowy obraz (Walka o akcje)

CzatGPT Według niej we wtorek wieczorem zaczęła dawać „nieoczekiwane reakcje”. Strona stanu OpenAI. Użytkownicy publikowali zrzuty ekranu swoich rozmów ChatGPT wypełnione dzikimi i nielogicznymi odpowiedziami z chatbota opartego na sztucznej inteligencji. Wygląda na to, że problem będzie występował do środowego poranka.

„Badamy raporty o nieoczekiwanych odpowiedziach od ChatGPT” – oznajmiło OpenAI na swojej stronie statusu o 18:40 czasu wschodniego we wtorek wieczorem. „Nadal monitorujemy sytuację” – firma zaktualizowała stronę o 19:59 czasu wschodniego.

„Wyraźnie coś jest teraz bardzo nie tak z ChatGPT.” 1 użytkownik Na podstronie ChatGPT. Na plakacie zauważono, że odpowiedzi zaczynają się normalnie, a potem „przekształcają się w bzdury”.

„Czy GPT ma udar?” Powiedział Inny użytkownik. „Odpowiedzi stawały się coraz bardziej niezrozumiałe”, po czym nastąpiła bzdurna odpowiedź ze strony ChatGPT.

Od wtorkowego wieczoru do środowego poranka na X i Reddicie opublikowano kilka szokujących i nielogicznych odpowiedzi od ChatGPT. Odpowiedzi ChatGPT były mieszanką angielskiego, hiszpańskiego i zwykłych nonsensów. Wrzucono tam także kilka emoji. W niektórych przypadkach ChatGPT po prostu duplikował plik W kółko to samo zdanie, aż wypełni ekran użytkownika. Według strony internetowej błąd ten dotyczył nawet ChatGPT Enterprise Jeden użytkownik udostępnił na X. 1 użytkownik Opublikowałem film To ChatGPT, aby napisać długi, obsesyjny artykuł w odpowiedzi na proste pytanie.

OpenAI nie odpowiedziało natychmiast na prośbę Gizmodo o komentarz.

W tej chwili nie jest jasne, co spowodowało błąd ChatGPT, ale wydaje się, że jest on powszechny i ​​różni się od typowych awarii. Strona stanu OpenAI jest zwykle używana do zgłaszania przerw w świadczeniu usług i dużego ruchu, ale ostrzeżenie „Nieoczekiwane odpowiedzi” jest nietypowe.

Od środowego poranka Gizmodo nie miał żadnych problemów z ChatGPT, ale nadal napływają inne skargi użytkowników. Problem wydaje się być aktywny na stronie stanu OpenAI od godziny 8:45 czasu wschodniego.

READ  Koszty górników złota rosną, a oto co to oznacza - BMO

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *