Carter Verhaeghe wygrał po dogrywce i dał Florida Panthers prowadzenie 2:0 nad Tampa Bay Lightning

SUNRISE, Floryda (AP) – Siergiej Bobrowski zatrzymał strzał za pomocą maski, a następnie zanurkował, nie patrząc, z wyjątkiem tego, co na Florydzie zapamiętają na długo.

Carter Verhaeghe zadbał o to, aby znakomita praca bramkarza zaowocowała zwycięstwem.

Verhaeghe, który zapisał się w historii, w 2:59 dogrywki posłał backhandera tuż pod poprzeczką, a Florida Panthers pokonali we wtorek wieczorem Tampa Bay Lightning 3:2 i objęli prowadzenie 2:0 w pierwszej rundzie play-offów NHL. seria.

„W takich momentach wystarczy jeden strzał” – powiedział Verhaeghe.

Wie o tym lepiej niż większość ludzi. Verhaeghe został szóstym graczem w historii NHL z co najmniej pięcioma zwycięzcami dogrywek. Stało się to po akcji, w której Matthew Tkachuk podał krążek Antonowi Lundellowi, który znalazł Verhaeghe. Poczekał, aż bramkarz Tampa Bay, Andrei Vasilevskiy, odda strzał, po czym umieścił krążek nad nim i wykończył piłkę.

Sam Bennett, który opuścił boisko z powodu kontuzji w drugiej połowie, kiedy wydawało się, że został uderzony przez kolegę z drużyny Brandona Montoura, a bramki dla Florydy strzelił Władimir Tarasenko. Siergiej Bobrowski zatrzymał 21 strzałów, w tym kilka imponujących obron.

Braden Point i Steven Stamkos strzelili gole dla Tampa Bay, a Victor Hedman miał dwie asysty. Wasilewski zatrzymał 34 strzały.

„Obydwaj bramkarze wykonali kilka świetnych interwencji” – powiedział Stamkos. „Prawdopodobnie mecz zakończyłby się znacznie wcześniej”.

W drugiej kwarcie Bobrovsky wykonał dwie szalone interwencje – jedną przez maskę, a drugą po nurkowaniu bez patrzenia, które w zasadzie wykonał odwrócony tyłem do gry, aby odmówić obrońcy Lightning Mattowi Dumbie i utrzymać remis 2-2.

I tak pozostało aż do zaskakującego końca.

„To dla nas bardzo duże zwycięstwo” – powiedział Bobrovsky.

Było 2:0 dla Florydy po jednej, a Bennett strzelił gola przy 6:16 (Lightning bezskutecznie zagroził tej bramce z powodu interwencji bramkarza), a Tarasenko zremisował prawie dziewięć minut później. Pantery dominowały przez pierwsze 15 minut, podobnie jak w pierwszym meczu, pokonując Lightning 12-1 i utrzymując dwubramkowe prowadzenie w drugiej kwarcie.

READ  Powstanie Zuluety i Tiedemanna przypomina trudny wybór, który czeka Blue Jays

To właśnie wtedy Lightning – którzy mogą pochwalić się składem wypełnionym podnośnikami o Puchar Stanleya – pokazali swoją opanowanie po sezonie.

„Niestety w obu meczach przegrywamy” – powiedział trener Lightning John Cooper. „Powrót do ligi jest trudny, szczególnie w fazie play-off.

Punkt został zdobyty w 48. sekundzie drugiej sekundy, zmniejszając różnicę o połowę. Stamkos, który w początkowej fazie był o krok od zdobycia wyniku w grze w przewadze, zdobył jednego gola w 5:48 sekundy i zremisował. To był jego jedyny opatentowany strzał, podobnie jak ten, który strzelił wcześniej, który minął rękawicę Bobrovsky'ego, ale trafił w słupek tak mocno, że odbicie poszybowało w pole karne.

Tak więc Floryda straciła dwie rzeczy: prowadzenie i Bennetta. Wyszedł na początku drugiej połowy, najwyraźniej chwytając go za nadgarstek, i gdy tylko zszedł z lodu, skierował się prosto do szatni Panthers. Pantery nie opisywały już tego jako kontuzji górnej części ciała.

Jednak Pantery znalazły sposób na prowadzenie 2:0 po zwycięstwie 2:8 w dwóch poprzednich seriach play-offów z lokalnymi rywalami, którzy teraz wracają do domu, potrzebując zabezpieczenia na lodzie.

„W tej grupie panuje duża elastyczność” – powiedział Cooper.