Canada Goose zamierza zwolnić 17% swoich pracowników

Canada Goose zamierza zwolnić 17% swoich pracowników

Toronto –

Canada Goose Holdings Inc. mówi: Zwolni 17 procent siły roboczej w swoich globalnych spółkach.

W notatce na LinkedIn od dyrektora generalnego Danny’ego Reesa producent luksusowych kurtek powiedział we wtorek, że zwolnienia mają na celu zapewnić firmie lepszą pozycję do ekspansji i pomóc firmie z Toronto skoncentrować się na wydajności, kluczowej marce, projektowaniu i inicjatywach operacyjnych . .

„To dla mnie smutna wiadomość, ponieważ dzisiaj z organizacji odchodzą osoby, które odegrały kluczową rolę w tym, że Canada Goose funkcjonowała w obecnym kształcie, i jestem osobiście wdzięczny każdemu z nich” – napisał Rees.

„Takie decyzje bolą serce, ale jednocześnie jestem przekonany, że są one niezbędne dla kolejnego etapu naszej działalności”.

Zapytana o zakres i charakter cięć Canada Goose nie podała liczby pracowników, których one dotyczą.

Według danych firmy Refinitiv zajmującej się rynkiem finansowym Canada Goose w kwietniu 2023 r. zatrudniała 4760 pracowników.

Zwolnienia nastąpiły po wyjątkowo trudnej zimie Canada Goose.

Po pierwsze, wyjątkowo wysokie temperatury opóźniły początek zwykłego sezonu kupowania kurtek.

„Pierwsze chłody stymulują biznes” – powiedział dyrektor finansowy Jonathan Sinclair podczas rozmowy telefonicznej z analitykami 1 listopada w celu omówienia wyników finansowych firmy za drugi kwartał.

„Przypomina konsumentom, że to dobry moment, aby wyjść i kupić sprzęt na zimne dni, zatem im dłużej czekają, tym później (okres wyprzedaży) zaczyna się i myślę, że to właśnie widzieliśmy w tym roku”.

Kilka miesięcy później, kiedy firma omawiała wyniki za trzeci kwartał, Reese przyznał, że na całym świecie stoi przed „trudnym środowiskiem konsumenckim”.

Canada Goose jest otwarta na podniesienie cen, ponieważ kupujący ponownie rozważają zakup drogiej odzieży, podczas gdy stopy procentowe i inflacja pozostają wysokie, powiedziała Carrie Baker, prezes firmy ds. marki i spraw biznesowych. Choć niektóre kurtki kosztują już 2000 dolarów, wyższa cena zwiększy atrakcyjność tej luksusowej marki – dodała.

READ  Założyciel Alibaba, Jack Ma, rzadko pojawia się publicznie w Chinach Wiadomości z nauki i technologii

We wtorek rola Bakera została rozszerzona o projektowanie, a Beth Clymer, prezes ds. finansów, strategii i administracji, przejęła dodatkowe obowiązki operacyjne, które wcześniej pełnił dyrektor operacyjny John Moran. Moran opuścił firmę 19 marca.

Dopełnieniem zmian stanowisk był dyrektor ds. transformacji Daniel Binder, który będzie teraz nadzorował także globalne sklepy firmy.

Canada Goose stwierdziła, że ​​zmiana nastąpiła w wyniku „kompleksowego przeglądu” struktury organizacyjnej i ról niezbędnych do osiągnięcia naszych celów strategicznych, co, jak oczekujemy, przełoży się na natychmiastowe oszczędności kosztów, uproszczenie struktury organizacyjnej, przyspieszenie procesu decyzyjnego i zwiększoną efektywność naszych procesów operacyjnych. platforma.”

Canada Goose ma opublikować wyniki finansowe za czwarty kwartał i cały rok w maju, przekazując więcej informacji na temat swojej sytuacji i perspektyw na rok fiskalny 2025.


Ten raport The Canadian Press został po raz pierwszy opublikowany 26 marca 2024 r.


Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *