Były prokurator Watergate ujawnia prawdziwy cel „niespodziewanego” roszczenia Trumpa.

Były prokurator Watergate ujawnia prawdziwy cel „niespodziewanego” roszczenia Trumpa.

dawny Watergate prokurator Nicka Ackermana pytanie Donalda Trumpa„Nieoficjalnie” domagał się immunitetu prezydenta w sobotę, kiedy ogłosił, że były prezydent uda się do „Wielkiej Izby”.

Zespół prawny Trumpa argumentował W zeszłym tygodniu przed Federalnym Sądem Apelacyjnym Prezydenci cieszą się „całkowitym immunitetem” od ścigania karnego za działania podjęte podczas sprawowania urzędu.

Ale Ackerman powiedział MSNBC'S Katie Fang Roszczenie prawne jest w rzeczywistości tylko taktyką mającą na celu opóźnienie procesu, który odbędzie się 6 stycznia.

„Tak naprawdę stawką jest przywrócenie przebiegu procesu zaplanowanego na 4 marca, ponieważ w chwili, gdy Donald Trump znajdzie się w sądzie, a ława przysięgłych zostanie zaprzysiężona, już go nie ma” – powiedział Ackerman o froncie prezydenckim Partii Republikańskiej w 2024 r. -biegacz.

„Zostanie uznany za winnego i będzie w drodze do dużego domu – tego się obawia. Jego jedyna obrona prawna w tym przypadku nie opiera się na faktach, nie chodzi o prawo, chodzi o opóźnienia.”

Fang zastanawiał się, czy Sąd Najwyższy rozpatrzy sprawę, jeśli Trump przegra wniosek o immunitet, jak się powszechnie oczekuje.

„Och, nie sądzę, żeby było to konieczne w tym przypadku. Jest całkiem jasne, jakie jest prawo” – powiedział Ackerman.

„Nie mam pojęcia, że ​​prezydent mógłby coś takiego zrobić Idź do Piątej Alei I zabij kogoś, a nie będzie on sądzony, to szaleństwo. Pomysł, że prezydent mógłby zabić tę opozycję polityczną i nie być ścigany, jest całkowicie nie na miejscu.

Ackerman dodał, że „nikt nie może kupić” tego argumentu.

Powiązany…

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *