Były Hound Trevor Daley chwali zespół za usunięcie emerytowanego numeru Vanbiesbroucka

Były Hound Trevor Daley chwali zespół za usunięcie emerytowanego numeru Vanbiesbroucka

„Następnym razem, gdy wchodzę do parków, patrzę w górę i nie muszę ponownie przeżywać jednego z najgorszych momentów w moim życiu, co usuwa główne źródło złości i frustracji”.

Były kapitan drużyny Soo Greyhounds, Trevor Daly, przerwał dziś milczenie, wypowiadając się po raz pierwszy na temat usunięcia numeru emerytowanego Johna Vanbiesbroucka z krokwi w GFL Memorial Gardens.

W oświadczeniu wydanym przez Hockey Diversity Alliance, którego częścią jest Daly, były obrońca Hounds i NHL stwierdził, że to posunięcie „usuwa główne źródło złości i frustracji dla mnie i mojej rodziny”.

Kiedy w 2003 roku był trenerem i dyrektorem generalnym drużyny Greyhounds, Vanbiesbrouck użył rasistowskich obelg, opisując Daly'ego, który jest czarny.

Pełne oświadczenie Daly’ego, które zostało opublikowane na kanale X organizacji Hockey Diversity Alliance wkrótce po godzinie 14:00 we wtorek, brzmiało następująco:

„Sault Ste. Marie jest dla mnie domem, odkąd zostałem wybrany przez Greyhounds w 1999 r. Całą karierę grałem dla Greyhounds, poznałem moją żonę w Soo i byłem dumny, że zakończyłem karierę jako kapitan drużyny Greyhounds. Sault Ste. Marie to miejsce, w którym rozpoczęła się moja rodzina i każdego lata wracamy do domu, do Soo. W przeważającej części drużyna hokejowa dała mi niesamowite możliwości, za co jestem bardzo wdzięczny. Bardzo mroczny i rasistowski moment w mojej karierze hokejowej to coś, co musiałem przeżywać na nowo za każdym razem, gdy wracałem do Ogrodów i spoglądałem na krokwie. Następnym razem, gdy wchodzę do parków, patrzę w górę i nie muszę ponownie przeżywać jednego z najgorszych momentów w moim życiu, eliminując główne źródło złości i frustracji dla mnie i mojej rodziny. Pozwoli to naszej rodzinie skupić się na wszystkich wspaniałych rzeczach, o które grają Greyhounds i w Sault Ste. Mary coś dla mnie znaczy jako hokeistka i jako osoba.

Niecały miesiąc po wycofaniu numeru 19 Joe Thorntona i podniesieniu go na krokwie, drużyna Soo Greyhounds zaprezentowała przeprojektowane oznakowanie większości wcześniej wycofanych numerów na krokwiach.

READ  Coca-Cola kosztowała Coca-Coli 4 miliardy dolarów, zagrożona grzywnami za zaniedbanie Ronaldo

Kiedy 1 grudnia pojawiły się przeprojektowane znaki, Vanbiesbrouck nie było wśród nich numerem 1.

Dodatkowe komentarze dotyczące tej decyzji, w tym te ze strony Vanbiesbrouck i zespołu, były bardzo ograniczone.

Próby od SooDzisiaj Uzyskanie komentarza od Vanbiesbrouck w sprawie decyzji nie powiodło się.

W e-mailu Dave Fisher, starszy dyrektor ds. komunikacji w USA Hockey, powiedział, że John nie jest zainteresowany omawianiem tej sytuacji.

Vanbiesbrouck znalazł się pod ostrzałem wiosną 2003 roku, gdy był trenerem i dyrektorem generalnym drużyny Greyhounds.

W domu rodzinnym Belet Vanbiesbrouck użył rasistowskiego obelgi w obecności innych graczy.

Vanbiesbrouck był wówczas również współwłaścicielem zespołu.

Daly opuścił zespół po dowiedzeniu się o incydencie, a Vanbiesbrouck ostatecznie zrezygnował ze swojego stanowiska.

„Użyłem słowa „N” zamiast nazywać go Trevorem – powiedział Vanbiesbrouck w oświadczeniu wydanym w chwili zdarzenia. „Po prostu użyłem tego bez zastanowienia”.

Według doniesień Vanbiesbrouck przyznał się, że więcej niż raz użył obelgi.

Organizacja została ostatecznie ukarana grzywną w wysokości 50 000 dolarów, a Vanbiesbrouck ostatecznie sprzedał również swoje 25 procent udziałów w zespole.

W tamtym czasie kara była najsurowsza w historii ligi, po grzywnie w wysokości 10 000 dolarów nałożonej na London Knights trzy sezony wcześniej.

„Przedmiot i kwestia, którą należało się zająć, była najbardziej nikczemną i niepokojącą kwestią, z jaką kiedykolwiek się zetknęliśmy” – powiedział wówczas w wywiadzie dla magazynu komisarz OHL David Branch. Glob i poczta.

Daly wrócił do zespołu po wycofaniu się Vanbiesbrouck z organizacji.

W 2018 roku Vanbiesbrouck został zatrudniony przez USA Hockey i obecnie pracuje w Departamencie Operacji Hokejowych jako zastępca dyrektora ds. Operacji Hokejowych.

W momencie nominacji Vanbiesbrouck nie rozmawiał z Dalym o zdarzeniu ani nie przeprosił.

W wywiadzie z SportowiecVanbiesbrouck powiedział, że napisał list do matki Daly'ego, Trudy, ale „nie wiem, czy został dostarczony, czy nie”.

READ  Zawodnik Swift Current Broncos z ligi WHL zawiesił trenera Devana Praughta na czas nieokreślony w związku z incydentem na treningu poza lodem

Przed dołączeniem do drużyny USA Hockey Vanbiesbrouck pracował nad transmisjami i grami, w których grał Daly.

powiedział były bramkarz NHL Sportowiec Że nie uważał wówczas za słuszne „wtrącanie się”.

Zapytany o decyzję o usunięciu wycofanego znaku, prezes i gubernator Greyhounds Tim Lokenda odpowiedział w tym tygodniu, składając pisemne oświadczenie zespołu.

„Zespół Soo Greyhounds ciężko pracuje, aby stworzyć przyjazne i integracyjne środowisko dla wszystkich naszych gości, graczy, byłych graczy i rodzin” – czytamy w oświadczeniu. „W ramach naszej aktualizacji wycofanych koszulek wyświetlanych na naszej arenie zdecydowaliśmy się nie wyświetlać już tej konkretnej koszulki na naszych flisakach. Koszulka nr 1 pozostaje wycofana i nie będzie noszona przez żadnego innego greyhounda w przyszłości”.

Lokanda powiedział, że nie będzie dalej odpowiadał na pytania związane z decyzją.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *