Bruins zdobywa 4 punkty z rzędu, zajmując drugie miejsce i pokonując Devils

David Pastrnak i Kevin Shattenkirk strzelili po dwa gole, a Linus Ullmark obronił 31 razy dla Bostonu (21-7-6), który do przerwy prowadził 2:0.

Nico Hischier i Luke Hughes strzelili gola, a Vitek Vancic 27 razy obronił dla New Jersey (19-14-2). Tyler Toffoli miał dwie asysty.

Hischier dał Devils prowadzenie 1:0 po 6:03 pierwszej tercji, wykonując kółko i krzyżyk z Toffolim po wyeliminowaniu zwycięzcy dogrywki Jacka Hughesa sześć sekund po pierwszej grze w przewadze w New Jersey.

Hughes podwyższył na 2:0 po 1:11 drugiej tercji po strzale nadgarstkiem zza lewego koła wznowień, przedłużając swoją passę bramek do trzech meczów.

DeBrusk podwyższył wynik na 2:1 o 5:35 sekundy, kiedy Brad Marchand wykonał stratę za siatką Devils i podał do DeBruska, który popędził do przodu.

Pastrnak zremisował na 2:2 po 12:51, odbijając się od bramki po strzale Brandona Carlo.

Pastrnak dał Bruins prowadzenie 3:2 po grze w przewadze o 15:39, przedostając się do siatki i kozłując wokół Vanecka.

Shattenkirk podwyższył na 4-2 o 17:14, zdobywając setnego gola w NHL.

Obrońca Bruins, Charlie McAvoy, opuścił mecz o 16:17 trzeciej tercji z widoczną kontuzją dolnej części ciała po zderzeniu z Ullmarkiem podczas obrony ataku krótkimi rękami. Trener Bostonu Jim Montgomery powiedział, że McAvoy czuje się dobrze i określił kontuzję jako „użądlenie”.

Shattenkirk strzelił swojego drugiego gola w meczu o 16:49 w trzeciej tercji, po strzale obok Vanecka i podwyższył wynik na 5-2.

READ  Raptor Gary Trent Jr wie, że jego umowa o wartości 54 milionów dolarów zwiększa stawkę: „Rozwiążę to”