Bruins próbują pożegnać się z słodko-gorzkim chara

The Boston Bruins pokonali w niedzielę Washington Capitals i, podobnie jak wszystkie serie kwalifikacyjne Pucharu Stanleya, zakończyły się serią uścisków dłoni.

Tylko ta linia uścisku dłoni pociągnęła za serce bardziej niż zwykle, gdy Zdeno Chara przytulił swoich byłych kolegów z drużyny po prawdopodobnie jego ostatnim meczu NHL.

Shara w jakiś sposób nie powiedział, czy planuje wrócić do kampanii 2021-22, ale w wieku 44 lat Hall of Famer nie może wiele osiągnąć w przyszłości.

Niedziela była 200. meczem w karierze Chary w fazie pucharowej, a 150 z nich spędziło w stroju Bruinsa. Tylko 20 innych rolkarzy w historii NHL rozegrało 200 meczów posezonowych.

„Stoczyliśmy razem wiele bitew i zdecydowanie inaczej było grać w kwalifikacjach” – powiedział dziennikarzom Patrice Bergeron po meczu. „Graliśmy przeciwko sobie przez cały rok, co pomogło przyzwyczaić się do tego w kwalifikacjach, ale mówi się, że o tej porze roku zawsze jest inaczej”.

Bruins zdecydował się przenieść z Chary w zeszłym sezonie poza sezonem po 14 latach, a blueliner rozważa przejście na emeryturę przed podpisaniem rocznej umowy z kapeluszami.

Sharra i Boston będą zawsze w kontakcie po zdobyciu Pucharu Norrisa, nagrody Marc Messier Leadership Award i poprowadzeniu zespołu do Pucharu Stanleya dziesięć lat temu.

Nie można lekceważyć jego wpływu na mniejsze Bruiny.

„Emocje były wysokie” – dodał David Pasternak. „Nie mogę w to uwierzyć wystarczająco ze względu na to, co dla mnie zrobił. … Był ogromną częścią mnie, kiedy dorastałem jako profesjonalista i osoba”.

Nagła śmierć OT? Bardziej jak zaskakujące życie Predów

Wymagane były dwa dodatkowe mecze z rzędu, a Nashville Predators wygrał u siebie w dwóch kolejnych dramatycznych zwycięstwach nad Carolina Hurricanes. Rozgrzewanie Predów po 60 minutach jest zgodne z ich występami na Bridgestone Arena w tym sezonie.

READ  Dlaczego nafciarze muszą płacić gwiazdom za pośpiech – Sportsnet.ca

Nashville faktycznie wygrał każdy mecz u siebie w sezonie regularnym, który wymagał dogrywki. Teraz, czy dogrywka pięć na pięć jest zupełnie innym zwierzęciem niż pięciominutowa rozgrywka trzy na trzy, którą widzimy w sezonie zasadniczym, zanim mecze zostaną ostatecznie rozstrzygnięte na podstawie rzutów karnych? Wspaniała chwila. Jednak Predy mają teraz 2-0 w meczach przedłużających, które wymagają dodatkowego czasu, więc wyniki mówią same za siebie.

Gra 4 To Matt Duchenne zakończył ją solowym wysiłkiem piękna. Luke Kunin był bohaterem gry 5 double-OT, kiedy został szeroko otwarty w włazie, gdy wkradł się z powrotem do gry po tym, jak dostał nową gałązkę na ławce zespołu.

Ta seria, która rozgrywa się w dwóch meczach, nie jest taką, jakiej większość ludzi spodziewała się po niej.

Tornada były w końcu faworytem prawie trzy do jednego, ale to nie jest tak, że słabsi byli całkowicie Przekreślony przez spekulacje.

Ach, ups …

Saros bije długi rekord franczyzy … który ustanowił dwa dni temu

Juuse Saros po raz kolejny był głównym powodem, dla którego Predators dostał W, ustanawiając nowy rekord dla całej serii pod względem większości zapisów w dogrywce z 58. Poprzedni rekord, no cóż, Saros został ustanowiony w meczu 4, kiedy zatrzymał 52 strzały.

Predators mieli szczęście być w meczu po pierwszych 20 minutach, a Carolina kontrolowała dysk i szybkość gry. Próby strzałów były oszałamiające 38-8 na korzyść Hurricaneów po jednym okresie, ale Saros pozwolił tylko na jednego gola i zremisował po pierwszym.

Saros został drugim bramkarzem w historii National Hockey League, który uratował 50 lub więcej w kolejnych barażach, dołączając do Curtisa Josepha, który dokonał tego wyczynu w 1993 roku, kiedy był w Bluesie.

Saros prowadzi teraz w kwalifikacjach ze 171 zapisami (42,75 zapisów na mecz), gdy seria powraca do Raleigh w kluczowej 5 grze.

READ  Kwalifikacje do Pucharu Stanleya 2022: Panthers vs Capitals w 1. rundzie

Nie ma Kadri, nie ma problemu dla Avsa

Nazem Kadri daje Colorado Avalanche zazdrosną głębię w środku, ale świat hokejowy doskonale zdaje sobie sprawę, że w niedzielę centrum nie było dostępne w swoim zwykłym miejscu między Jonasem Donskoy i Andre Burakowskim.

Kadri odsiadywał drugie ze swoich ośmiu gier zawieszenia za uderzenie bezprawną kulą w obrońcy St. Louis Blues Justina Falka. Przynajmniej na krótką metę koledzy Qadriego przetrwali jego nieobecność.

Najlepsza passa w Kolorado była po prostu zbyt trudna dla Bluesa. Trio składające się z Nathana McKinnona, Gabriela Landskoga i Miko Rantanina strzeliło bramkę i asystowało w wygranym 5: 2, które zakończyło grę i zgromadziło dziewięć bramek i 24 punkty w serii czterech meczów.

The Avalanche zmierzy się ze zwycięzcą w Vegas-Minnesota (Golden Knights mają szansę zakończyć tę serię w poniedziałek) i to jest miejsce, w którym styl Kadri może być bardzo pominięty.

Tak jak obecnie, Kadri może przegapić całą drugą rundę. Będzie uprawniony do powrotu do gry 7, jeśli będzie to wymagane – to znaczy, chyba że Zadzwoń do mojego przeznaczenia odnoszący sukcesy.

Elliott Friedman ze Sportsnet poinformował, że Kadri, częsty przestępca według standardów ligowych, odwołuje się do swoich ostatnich dodatkowych kar. Gary Batman wysłucha odwołania i jeśli Kaderi jest niezadowolony z decyzji komisarza NHL, może ponownie odwołać się od decyzji do niezależnego arbitra.

Tabitha Montgomery

„Nieuleczalny badacz twittera. Amatorski adwokat mediów społecznościowych. Wielokrotnie nagradzany guru muzyki. Becon ćpuna. Skłonny do napadów apatii”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *