Korzyści wynikające z przestrzeni powinny być dostępne dla każdego

Który – który

ITU News spotkało się niedawno z dyrektorem Biura ONZ ds. Przestrzeni Kosmicznej (UNOOSA) Simonettą de Bebo, która kieruje działaniami strategicznymi, politycznymi i programowymi Biura ONZ ds. Przestrzeni Kosmicznej i doradza Sekretarzowi Generalnemu ONZ ds. Przestrzeni kosmicznej ma znaczenie.

Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Przestrzeni Kosmicznej (UNOOSA) ma ważną misję związaną z działaniami w kosmosie. Czym dokładnie zajmuje się Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Przestrzeni Kosmicznej (UNOOSA) i czym różni się to od pracy jego siostrzanej agencji, Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego (ITU)?

Misją UNOOSA jest promowanie pokojowego wykorzystania przestrzeni kosmicznej i zapewnienie każdemu i wszędzie dostępu do korzyści płynących z technologii kosmicznej i jej zastosowań. Z jednej strony Międzynarodowy Związek Telekomunikacyjny jest zaangażowany w łączenie wszystkich ludzi na świecie, gdziekolwiek się znajdują i bez względu na ich możliwości, tak aby mogli skutecznie komunikować się za pośrednictwem technologii radiowej i satelitarnej. Dlatego nasze misje są ze sobą ściśle powiązane i współzależne.

Eksploracja kosmosu to kręgosłup nowoczesnych technologii komunikacyjnych: za każdym razem, gdy dzwonisz lub łączysz się z Internetem, korzystasz z technologii kosmicznej, która umożliwia również nawigację satelitarną, zdalne transakcje finansowe i wiele działań, które umożliwiają nam współczesne życie.

Praca Biura Narodów Zjednoczonych do Spraw Przestrzeni Kosmicznej (UNOOSA), polegająca na zapewnieniu silnej współpracy międzynarodowej w dziedzinie kosmosu, trwałości eksploracji kosmosu i włączeniu krajów rozwijających się w wykorzystanie przestrzeni kosmicznej, kładzie silny fundament pod prace Międzynarodowego Związku Telekomunikacyjnego w celu wykorzystania potencjału technologii komunikacyjnych.

Czy opisujesz siebie jako kobietę, która przekracza granice przestrzeni?

Jako astrofizyk i ktoś, kto od dziesięcioleci pracuje w sektorze kosmicznym, zdecydowanie dobrze wiem, jak to jest być w sektorze zdominowanym przez mężczyzn. Przez całą swoją karierę zawsze starałem się pomóc większej liczbie kobiet odnieść sukces w branży kosmicznej.

READ  Służby rządowe opuszczają biuro Melchora w Lethbridge

Wzory do naśladowania są niezbędne do wzmacniania pozycji i edukacji kobiet i dziewcząt – podkreślając możliwości, wyjaśniając różne ścieżki kariery, udzielając porad i nawiązywania kontaktów oraz pokazując, że odniesiesz sukces, jeśli będziesz lojalny. Zawsze starałem się zapewnić tę zachętę, wsparcie i inspirację kobietom i mężczyznom wokół mnie.

Jaki jest Twój najbardziej inspirujący projekt do tej pory?

W UNOOSA pracujemy nie tylko nad zmniejszeniem różnic między płciami w dostępie do przestrzeni kosmicznej, ale także innych rodzajów luk, na przykład, aby kraje mogły czerpać korzyści z kosmosu.

Przez nas Inicjatywa Space Access for AllWe współpracy z wyjątkowymi partnerami, takimi jak wiodące agencje kosmiczne i firmy sektora prywatnego działające w kosmosie, zapewniamy zespołom z całego świata, zwłaszcza z krajów rozwijających się, możliwości zdobycia zdolności kosmicznych.

Jeden z programów pilotażowych w ramach inicjatywy, KepocopDwa kraje, Kenia i Gwatemala, umożliwiły już rozmieszczenie swoich pierwszych satelitów. Oczekuje się, że inni zwycięzcy programu pójdą w ich ślady, a Mauritius prawdopodobnie znajdzie się w następnym etapie, więc jest to bardzo ekscytujące.

Co skłoniło cię do współzałożenia Women in Aerospace Europe w 2009 r., A ostatnio do zdobycia tytułu Międzynarodowego Mistrza Narodów Zjednoczonych w dziedzinie płci?

Zawsze wierzyłem w siłę skojarzeń i komunikacji, która pomaga kobietom przebić szklany sufit. Jestem współzałożycielem Kobiety w kosmosie w Europie Jako organizacja zajmująca się zwiększaniem zdolności przywódczych i widoczności kobiet w społeczności kosmicznej, mając na celu zmianę rzeczy od wewnątrz.

Wkład kierowników wyższego szczebla jest również niezbędny do wprowadzania zmian i wzmacniania pozycji kobiet we wszystkich sektorach. Przez Międzynarodowa Sieć Liderów ONZ na rzecz Równości Płci, Do którego dołączyłam w 2017 roku, profesjonaliści wysokiego szczebla są zaangażowani w to, aby poprzez swoją pracę zmieniać życie kobietom. Jest to zgodne z moimi staraniami i wieloletnią wizją pomagania kobietom w osiągnięciu ich potencjału, więc oczywiście cieszę się, że mogę być częścią tej sieci.

READ  Kosmiczny Teleskop Hubble'a odkrywa najbliższą i najdalszą znaną gwiazdę
W jaki sposób Biuro Narodów Zjednoczonych ds. Przestrzeni Kosmicznej (UNOOSA) wspiera i zachęca dziewczęta i kobiety do podejmowania pracy w przemyśle kosmicznym?

W 2019 roku uruchomiliśmy Przestrzeń dla kobiet Inicjatywa mająca na celu promowanie równości płci w sektorach kosmicznym i STEM (nauka, technologia, inżynieria i matematyka).

Jak pokazują badania, brak kobiet-mentorów i liderów w wielu sektorach naukowych jest ważnym czynnikiem, który uniemożliwia większej liczbie młodych kobiet poszukiwanie, a nawet rozważanie możliwości edukacyjnych i zatrudnienia w tych dziedzinach. Aby rozwiązać ten problem, Space4Women utworzył plik Sieć mentorów Dzięki niemu liderzy kosmosu z całego świata mogą pomóc młodym kobietom i mężczyznom w poruszaniu się po edukacji i pracy w sektorze kosmicznym.

W ciągu ostatniego roku połączyliśmy z naszymi mentorami ponad 100 młodych ludzi, którzy udzielili im porad zawodowych, wsparcia i inspiracji.

Przestrzeń dla kobiet stronie internetowej Pracuje również nad zebraniem potrzeb w zakresie budowania potencjału ze strony rządów i instytucji na całym świecie, aby zaprojektować wsparcie potrzebne do promowania równości płci w przestrzeni kosmicznej, nauce, technologii, inżynierii i matematyce.

Czy perspektywy kobiet i dziewcząt w społeczności naukowej są dziś lepsze niż na początku kariery?

Rzeczy się zmieniają i wiele dziewcząt i kobiet ma dziś odwagę marzyć o pracy w „nietradycyjnych” sektorach, które były poza zasięgiem poprzednich pokoleń kobiet.

W Biurze Narodów Zjednoczonych ds. Przestrzeni Kosmicznej (UNOOSA) często pracujemy z inspirującymi młodymi kobietami pracującymi nad rozwojem sektora kosmicznego w ich kraju, takimi jak Pooja Lepcha Z Bhutanu, beneficjenta naszego wspólnego programu Kyutech (Kyusha Institute of Technology) Wspólnota Z Japonią w celu zbadania technologii nanosatelitów, który stał się częścią zespołu, który stworzył pierwszego satelitę Bhutanu. Innym przykładem są kobiety naukowców, które były częścią opracowanego zespołu Pierwszy satelita w Gwatemali.

Pomimo tych inspirujących przykładów kobiety nadal napotykają na poważne przeszkody. Według danych ONZ RaportKobiety stanowią nieco ponad 35 procent absolwentów kierunków ścisłych na całym świecie. Według OECD 2019 RaportZatrudnienie kobiet w inżynierii lotniczej wynosi około 10-15% w Europie i Stanach Zjednoczonych, a kobiety stanowią nieco ponad 20% zatrudnienia w przemyśle lotniczym.

READ  Amerykański kosmonauta, dwóch rosyjskich kosmonautów wraca na Ziemię wspólnym lotem z Sojuz

Niewiele się zmieniło w tych liczbach w ciągu ostatnich 30 lat.

Chociaż różnica między płciami może się teraz zmniejszyć, odsetek kobiet, które ukończyły studia w dziedzinie inżynierii lotniczej, pozostaje niski w wielu krajach rozwiniętych, pomimo wysiłków rządu i sektora prywatnego. Musimy zrobić lepiej.

Każdy lider ma do odegrania rolę w zapewnianiu równych szans – wyzwalaniu talentów kobiet w nauce i we wszystkich innych sektorach z korzyścią dla wszystkich.

/ Wydanie ogólne. Ten materiał pochodzi z pierwotnego założenia i może mieć charakter chronologiczny i został zredagowany w celu zapewnienia przejrzystości, stylu i obszerności. Pełny pokaz Tutaj.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *