BrainChip promuje dziedzictwo kosmiczne, wystrzeliwując Akidę na niską orbitę okołoziemską

BrainChip promuje dziedzictwo kosmiczne, wystrzeliwując Akidę na niską orbitę okołoziemską

Laguna Hills, Kalifornia, 4 marca 2024 r–(Przewód biznesowy)–BRAIN CHIP HOLDINGS LIMITED (ASX: BRN, OTCQX: BRCHF, ADR: BCHPY), pierwszy na świecie komercyjny produkt o ultraniskim poborze mocy, w pełni cyfrowy, sterowany zdarzeniami, neuronowej sztucznej inteligencji, miał dziś okazję wynieść technologię AI Akida™ na niską orbitę okołoziemską na pokładzie łazik Optimus. -1 statek kosmiczny zbudowany przez Space Machinery Company. Pomyślne uruchomienie to kolejny kamień milowy dla innowacyjnego rozwiązania akceleratora sztucznej inteligencji firmy BrainChip w dynamicznie rozwijającej się branży SpaceTech, która wymaga zaawansowanych procesów uczenia się i podejmowania decyzji w trudnych warunkach kosmicznych.

Akida jest zintegrowana z komputerem ANT61 Brain™, który służy jako główny inteligentny sterownik dla szeregu robotów naprawczo-konserwacyjnych, które będą wykorzystywane do zdalnej naprawy uszkodzonych statków kosmicznych. Ta autonomia wymaga wysokowydajnych obliczeń AI przy poważnych ograniczeniach mocy, energii i ciepła. To sprawia, że ​​jest to implementacja sterowanej zdarzeniami architektury neuromorficznej firmy Akida, która może zapewnić niezbędną wysoką wydajność przy wyjątkowo niskim poborze mocy. Ponadto unikalne możliwości uczenia się Akidy pozwalają mózgowi ANT61 na naukę i adaptację, co ma kluczowe znaczenie w środowiskach o ograniczonej przestrzeni, gdzie zmienne stale się zmieniają.

„Współpracowaliśmy z BrainChip, aby stworzyć autonomiczne roboty do konserwacji infrastruktury, które wykorzystują nasz „mózg” oparty na sztucznej inteligencji do wykonywania złożonych zadań naprawczych w bezlitosnej próżni kosmicznej” – powiedział Mikhail Asavkin, dyrektor generalny i założyciel ANT61. „To wystrzelenie jest ważnym kamieniem milowym w kierunku osiągnięcia tego celu. Planujemy uruchomić pierwszy na świecie neuromorficzny komputer kosmiczny w ciągu dwóch miesięcy od wystrzelenia”.

Mark Ramsey, dyrektor operacyjny Space Machines, dodał: „Przestrzeń kosmiczna to wymagające i bezlitosne środowisko i wymaga innowacyjnych technologii, takich jak Akida z BrainChip i Brain z ANT61, aby zapewnić wydajne przetwarzanie i nauczanie na odległość w celu dostosowania się do stale zmieniających się środowisk i sytuacji o znaczeniu krytycznym. Innowacje te mogą pomóc „Ostatecznie wizją firmy Space Machines jest zapewnienie pomocy drogowej na orbicie”.

READ  Zdjęcia przesłane przez chiński łazik marsjański

Po powodzeniu wystrzelenia ANT61 Brain rozpocznie działalność w nadchodzących miesiącach z planami ulepszenia systemu wizyjnego robota i trenowania za pomocą obrazu wideo na żywo z kamer satelitarnych. ANT61 Brain AKD1000 wykorzystuje technologię BrainChip pierwszej generacji firmy Akida.

„To było fantastyczne, wspólne doświadczenie edukacyjne z ANT61 i gratulujemy im, a także firmie Space Machines i innym osobom zaangażowanym w start Optimusa-1 ogromnego osiągnięcia” – powiedział Sean Hehir, dyrektor generalny BrainChip. „Jako firma, która rozwija dziedzictwo w zakresie wysoce wydajnych inteligentnych czujników i rozumowania, jesteśmy podekscytowani możliwością uzupełnienia naszego dziedzictwa kosmicznego dzięki tej premierze, ale wciąż dopiero zarysowujemy powierzchnię, ponieważ naszym drugim celem jestDrugi skrót Generacja umożliwi większe wsparcie dla przyszłych operacji kosmicznych o krytycznym znaczeniu dla misji. „Przyszłość autonomii w kosmosie jest jasna”.

Informacje o firmie BrainChip Holdings Ltd (ASX: BRN, OTCQX: BRCHF, ADR: BCHPY) BrainChip to światowy lider w przetwarzaniu i uczeniu się sztucznej inteligencji Edge na chipie. Procesor AI Akida™, pierwszy na rynku w pełni cyfrowy procesor sterowany zdarzeniami, wykorzystuje zasady neuronowe do naśladowania ludzkiego mózgu, analizując tylko niezbędne sygnały wejściowe z czujników w momencie ich pozyskania i przetwarzając dane z niezrównaną wydajnością, dokładnością i oszczędnością . energii. Akida w unikalny sposób umożliwia Edge'owi uczenie się lokalnie na chipie, niezależnie od chmury, radykalnie zmniejszając opóźnienia, jednocześnie poprawiając prywatność i bezpieczeństwo danych. Procesor IP Akida Neural, który można zintegrować z układami SoC w dowolnej technologii przetwarzania, wykazał znaczące korzyści w zakresie istniejących obciążeń i sieci oraz zapewnia programistom platformę do budowania, dostrajania i uruchamiania modeli przy użyciu standardowych przepływów pracy AI, takich jak Tensorflow/ Kerasa. Umożliwiając globalne wdrożenie wydajnego przetwarzania brzegowego w rzeczywistych zastosowaniach, takich jak połączone samochody, elektronika użytkowa i przemysłowy Internet rzeczy, BrainChip udowadnia, że ​​sztuczna inteligencja na chipie, w pobliżu czujnika, to przyszłość jego klientów produktów, a także planety. Odkryj zalety podstawowej sztucznej inteligencji na www.brainchip.com.

READ  Jak dostrzec „ognisty pierścień” zaćmienia słońca na niebie w czwartek?

O firmie Space Machinery

Space Machines Corporation (SMC) to australijska firma świadcząca usługi na orbicie i ochronę krytycznej infrastruktury kosmicznej za pośrednictwem swojej orbitalnej sieci usług. SMC wspiera mobilność, inspekcje, deorbitację, naprawy, przedłużanie żywotności i ochronę klientów satelitarnych, kiedy i gdzie tego potrzebują.

O ANT61

ANT61 to australijska firma skupiająca się na budowaniu inteligentnych, niezawodnych produktów, które przedłużają żywotność krytycznej infrastruktury kosmicznej, od której zależy ludzkość. Opieranie się na najnowszej platformie technologicznej w celu zwiększenia niezależności i nauki w zakresie rozwiązań zdalnych niezbędnych w trudnych warunkach.

Obserwuj BrainChip na Twitterze: https://www.twitter.com/BrainChip_inc
Obserwuj BrainChip na LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/7792006

Zobacz wersję źródłową na Businesswire.com: https://www.businesswire.com/news/home/20240304523354/en/

Łączność

Kontakt z mediami:
Marka Smitha
Komunikacja GBR
818-398-1424

Relacje inwestorskie:
Tony’ego Dowa
Dyrektor Globalnych Relacji Inwestorskich
[email protected]

Kontakt z mediami:
Courtney Phillips
Firma produkująca maszyny lotnicze
M: 0452663095
E-mail: [email protected]

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *