Borisu traci prezydenturę. Piotr Lisecci nie żyje

„Szkoda, że ​​Zarząd Boriszu ogłosił dzisiaj, że dowiedział się o śmierci Piotra Liska, Prezesa Zarządu” – czytamy w komunikacie.

„Wskazuje, że Zarząd Spółki działa bez przeszkód i działa zgodnie z postanowieniami Prawa i Statutu” – czytamy dalej.

W skład grupy wchodzą również Wiceprezes Andrzej Jusskiyasky (Dyrektor Finansowy) i Mikhoj Budjanovsky (Dyrektor ds. Rozwoju).

Firma w krótkim oświadczeniu nie ujawniła przyczyny śmierci prezydenta.

Zobacz też: Emerytura bez podatku. Ekspert ocenia odważny pomysł

bDXmIst

Piotr Lisecki jest prezesem Borisseu od 7 listopada 2018 r. Wcześniej był szefem Hota Bangova SP. z oo (spółka działająca w strukturach Grupy Alchemy). Zajmował kilka wyższych stanowisk kierowniczych, w tym stanowisko Wiceprezesa Banku Okrony Orotoviska oraz stanowisko Dyrektora Zarządzającego w DZ Bank i Credit Bank.

Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Torres oraz Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu w Bośni.

Na początku tego roku prezes Lisek Borissu ogłosił nową strategię operacji, ponieważ firmę nękał kryzys koronawirusa. Nie miał czasu, aby zacząć go wdrażać.

bDXmIJsu

Warto dodać, że 1 maja spółka opublikowała sprawozdanie finansowe za 2020 rok. Jednocześnie tradycyjnie wystosował pismo do akcjonariuszy podpisane przez prezesów. Tym razem list to po prostu „zarząd”.

Grupa Borisyu to jedna z największych grup przemysłowych w Polsce specjalizująca się w produkcji części samochodowych, metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia około 10 000 osób. Pracownicy w ponad 30 fabrykach zlokalizowanych w 4 krajach i 14 krajach.

Głównym właścicielem Borissevo był słynny biznesmen Roman Karkosic. To 65 proc. Akcje o wartości prawie 500 mln zł.

bDXmIJsO
READ  Markam Ond. Lekarz weterynarii jedzie do Polski na pomoc zwierzętom wysiedlonym przez wojnę ukraińską

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top