Borisu traci prezydenturę. Piotr Lisecci nie żyje

Borisu traci prezydenturę.  Piotr Lisecci nie żyje

„Szkoda, że ​​Zarząd Boriszu ogłosił dzisiaj, że dowiedział się o śmierci Piotra Liska, Prezesa Zarządu” – czytamy w komunikacie.

„Wskazuje, że Zarząd Spółki działa bez przeszkód i działa zgodnie z postanowieniami Prawa i Statutu” – czytamy dalej.

W skład grupy wchodzą również Wiceprezes Andrzej Jusskiyasky (Dyrektor Finansowy) i Mikhoj Budjanovsky (Dyrektor ds. Rozwoju).

Firma w krótkim oświadczeniu nie ujawniła przyczyny śmierci prezydenta.

Zobacz też: Emerytura bez podatku. Ekspert ocenia odważny pomysł

bDXmIst

Piotr Lisecki jest prezesem Borisseu od 7 listopada 2018 r. Wcześniej był szefem Hota Bangova SP. z oo (spółka działająca w strukturach Grupy Alchemy). Zajmował kilka wyższych stanowisk kierowniczych, w tym stanowisko Wiceprezesa Banku Okrony Orotoviska oraz stanowisko Dyrektora Zarządzającego w DZ Bank i Credit Bank.

Jest absolwentem Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Torres oraz Uniwersytetu Ekonomii i Biznesu w Bośni.

Na początku tego roku prezes Lisek Borissu ogłosił nową strategię operacji, ponieważ firmę nękał kryzys koronawirusa. Nie miał czasu, aby zacząć go wdrażać.

bDXmIJsu

Warto dodać, że 1 maja spółka opublikowała sprawozdanie finansowe za 2020 rok. Jednocześnie tradycyjnie wystosował pismo do akcjonariuszy podpisane przez prezesów. Tym razem list to po prostu „zarząd”.

Grupa Borisyu to jedna z największych grup przemysłowych w Polsce specjalizująca się w produkcji części samochodowych, metali nieżelaznych oraz chemii przemysłowej. Zatrudnia około 10 000 osób. Pracownicy w ponad 30 fabrykach zlokalizowanych w 4 krajach i 14 krajach.

Głównym właścicielem Borissevo był słynny biznesmen Roman Karkosic. To 65 proc. Akcje o wartości prawie 500 mln zł.

bDXmIJsO
READ  Wyniki badań w czterech krajach Europy Środkowej, jako że wolność mediów jest „zagrożona” | Wolność prasy

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *