Boeing prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia Spirit AeroSystems

Boeing prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia Spirit AeroSystems

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Boeing prowadzi rozmowy w sprawie przejęcia Spirit Aerosystems, dostawcy zaangażowanego w kilka ostatnich problemów produkcyjnych.

Firma, główny światowy dostawca części lotniczych, została wydzielona z Boeinga w 2005 roku w ramach dążenia do cięcia kosztów.

W dalszym ciągu ponad dwie trzecie swojej działalności opiera się na Boeingu.

Boeing znajduje się pod presją dotyczącą rurociągu produkcyjnego po tym, jak w styczniu ubiegłego roku w powietrzu eksplodowała część jednego z jego samolotów.

Przegląd eksplozji przeprowadzony przez rząd USA wykazał, że w fabryce Boeinga w Waszyngtonie usunięto śruby przeznaczone do zabezpieczenia panelu, najwyraźniej w celu naprawy uszkodzonych śrub, i nigdy nie zostały ponownie zamontowane.

Część została wyprodukowana przez firmę Spirit, zanim została wysłana do Boeinga w celu końcowego montażu.

W tym tygodniu Federalna Administracja Lotnicza (FAA), która bada Boeinga od czasu wypadku, dała Boeingowi 90 dni na opracowanie „kompleksowego planu działania” mającego na celu ulepszenie systemów zarządzania bezpieczeństwem.

Boeing już blisko współpracuje ze Spiritem, aby rozwiązać szereg problemów z jakością, które spowodowały opóźnienia w dostawach samolotów i doprowadziły do ​​mianowania w zeszłym roku nowego dyrektora generalnego Spirit.

„Wierzymy, że ponowne połączenie działalności produkcyjnej Boeinga i Spirit AeroSystems jeszcze bardziej poprawi bezpieczeństwo lotnicze, poprawi jakość i będzie służyć interesom naszych klientów, pracowników i akcjonariuszy” – oznajmił Boeing w piątkowym oświadczeniu dla agencji prasowej Reuters.

Po doniesieniach o rozmowach o przejęciu akcje Spirit podskoczyły w piątek o ponad 10%, co dało mu wartość rynkową na ponad 3,7 miliarda dolarów.

Jednak po dyskusjach akcje Boeinga spadły o ponad 1%. Zgłoszone po raz pierwszy W „Wall Street Journal”.

Spirit zatrudnia ponad 20 600 osób na całym świecie, w tym około 3400 w Belfaście i 1120 w Prestwick.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *