Bitcoin przedłuża swój spadek do poziomów ostatnio obserwowanych w majowej sprzedaży kryptowalut

(Bloomberg) –

Bitcoin spadł do najniższego poziomu od dwóch tygodni, a niektórzy analitycy powołują się na odzyskanie okupu przez Colonial Pipeline Co. jako dowód, że krypto nie jest poza kontrolą rządu.

Największa moneta spadła o 8,2% do 31 645 USD w handlu w Nowym Jorku. Szerszy indeks Bloomberg Galaxy Crypto spadł o 12%, a altcoiny, takie jak Ethereum, Litecoin i EOS, spadły jeszcze bardziej.

Fakt, że śledczy „mogą wyśledzić i wykorzystać to, co niewykrywalne, może podważyć kwestię liberalizacji i wyrwać się spod kontroli rządu” – powiedział Jeffrey Haley, główny analityk rynku w firmie Oanda. Powiedział, że upadek mógł wywołać sprzedaż.

Stany Zjednoczone odzyskały prawie cały okup za bitcoiny zapłacony kolonialnym cyberprzestępcom w zeszłym miesiącu na znak, że organy ścigania są w stanie ścigać przestępców online, nawet jeśli działają poza granicami państwa.

Zgodnie z ośmiostronicowym nakazem konfiskaty wydanym w poniedziałek przez Departament Sprawiedliwości FBI było w stanie znaleźć bitcoiny, ujawniając adresy cyfrowe, których hakerzy używali do przesyłania środków.

Chociaż zdolność FBI do śledzenia i odzyskiwania waluty cyfrowej może kolidować z anty-establishmentowym etosem, który doprowadził do rozwoju Bitcoina, może to być również postrzegane jako pozytywny znak dla sektora, ponieważ dąży on do powszechnej akceptacji.

W międzyczasie stratedzy obserwują kluczowe poziomy techniczne dla bitcoina.

„Główne wsparcie cenowe wynosi 30 tys. USD, a spadek poniżej tego uchwytu może wywołać zatrzymania i przyspieszyć sprzedaż w krótkim okresie”, powiedział Ipek Ozkardeskaya, główny analityk Swissquote.

Haley z Oandy powiedział, że spadek poniżej 30 000 dolarów może doprowadzić do „kolejnej kapitulacji”. Rich Ross z Evercore ISI widzi test wsparcia około 29 000 $.

Bitcoin nadal w tym roku wzrósł o 14%, ale moneta spadła ze szczytu około 65 000 USD w połowie kwietnia, rzucając cień na sektor kryptowalut. Sprzedaż została spotęgowana przez publiczne nagany miliardera Elona Muska dotyczące ilości energii wykorzystywanej przez serwery obsługujące token. Surowy nadzór ustawodawczy w Chinach również pogorszył nastroje.

READ  Loty Sunwing są opóźnione, pasażerowie utknęli w problemach w całej sieci

Vijay Ayyar, szef giełdy kryptograficznej Luno Pte w regionie Azji i Pacyfiku, powiedział, że wirtualna waluta – która w ciągu ostatniego roku wzrosła ponad trzykrotnie – znajduje się obecnie w „okresie przejściowym”, który może trwać „kilka miesięcy” dłużej.

Więcej takich historii jest dostępnych na bloomberg.com

Zapisz się teraz Aby wyprzedzić konkurencję dzięki najbardziej zaufanemu źródłu wiadomości biznesowych. ’’

© 2021 Bloomberg LP

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *