Biden nie może uniknąć protestów w związku ze swoim poparciem dla Izraela

Biden nie może uniknąć protestów w związku ze swoim poparciem dla Izraela

Charleston, Karolina Południowa –

Co najwyżej tylko A Kilka tuzinów kiedykolwiek przybyło, Ale podążają za prezydentem USA Joe Bidenem niemal wszędzie.

W piątek w pobliżu Valley Forge w Pensylwanii – kiedy prezydent był w środku i wygłaszał burzliwe przemówienie, w którym ostrzegał, że amerykańska demokracja może upaść, jeśli Donald Trump nie zostanie pokonany – Grupa propalestyńskich demonstrantów Stała na skrawku trawy na zewnątrz i wykrzykiwała rymowane pieśni w stylu: „Hej, ho ho, ludobójstwo Joe musi odejść!”


W poniedziałek w kościele Mother Emanuel AME w Charleston w Południowej Karolinie, Biden był właśnie w trakcie wspominania dziewięciu wyznawców zastrzelonych przez zwolennika białej supremacji w 2015 r. – cytując Biblię o prawdzie i świetle będącym drogą wyjścia z ciemności – kiedy trzy osoby (dwie białe, jedna czarna) stanęły pośrodku ławki skandujące: „Stop!” Strzelaj teraz!”

„Jeśli naprawdę zależy wam na ofiarach śmiertelnych tutaj, powinniście uczcić utracone życie i wezwać do zawieszenia broni w Palestynie!” Zawołała jedna z kobiet.

Przemówienie mające na celu powiązanie dziedzictwa białej supremacji po wojnie secesyjnej z Trumpem poprzez nazwanie odmowy wyborów w 2020 r. „drugą przegraną sprawą” i wychwalanie jego osiągnięć na rzecz Czarnych Amerykanów, co nagle zmusiło go do zwrócenia się do dyplomacji międzynarodowej i jednego z najważniejszy… Drażliwe problemy, z którymi musiał się zmierzyć na swoim stanowisku.

Doradcy kampanii Bidena nie byli zaskoczeni. Myśleli, że to nadejdzie. Wiedzą, że to będzie kontynuowane, czy to poza Białym Domem, bojkotując wydarzenia związane ze zbiórką pieniędzy, czy też po prostu podążając za nim. W rzeczywistości przed przybyciem prezydenta pastor kościoła – który sam przewidywał protesty – ostrzegł tłum, że oczekuje, że ludzie będą szanować to miejsce. Nowicjusze pracujący nad tym wydarzeniem nagrywali tych konkretnych protestujących już od ponad godziny, zanim wstali.

Chociaż doradcy Bidena bagatelizują protesty, wielu prominentnych Demokratów obawia się, że te kilka sekund to kolejne okno na spadek poparcia prezydenta, które może zapewnić margines pogłębiający jego porażkę. Wśród młodych wyborców są arabscy ​​Amerykanie i duża część bardziej postępowego skrzydła partii, czyli protestów To było przestrzegane z Protesty pod Białym Domemprotesty poza jego wydarzeniami w całym kraju i Nawet anonimowe listy od pracowników Zwrócił się do prezydenta z prośbą o zgodę na zawieszenie broni I rezygnacje.

READ  Rada Bezpieczeństwa ONZ odrzuca wniosek o śledztwo w sprawie Nord Stream | Wiadomości ONZ

Doradcy Bidena uważają, że wszystko to stanowi kolejny powód do nadziei na szybsze zakończenie walk między Izraelem a Hamasem w Gazie – oprócz powodów humanitarnych, o których wspomniał prezydent, odpowiadając na awarię.

„Rozumiem tę pasję i pracowałem po cichu – współpracowałem po cichu z rządem Izraela, aby znacząco ograniczyć wyjście z Gazy” – powiedział Biden, usuwając protestujących.

Ale reakcja wewnątrz Kościoła Matki Emanuela AME pokazała również, jak duże poparcie cieszy się Biden wśród osób nieprotestujących: Gdy wyprowadzono aktywistów, setki ludzi zaczęło skandować „Jeszcze cztery lata!” Kiedy skończyli, kobieta krzyknęła do Bidena: „Jesteś wyrozumiałą osobą – a oni nie zdają sobie z tego sprawy. Jesteś dobrym człowiekiem”.

Jedna z kobiet, która była w kościele w dniu masakry, powiedziała później reporterom, że ten moment natychmiast przywrócił jej szok. Czarni przywódcy w kraju i za granicą skarżyli się, że pamięć o kościele i zamordowanych kongregacjach jest zniekształcana.

Senator stanu Floryda Sheev Jones, który jest współprzewodniczącym kampanii Bidena w tym stanie, powiedział, że postępowcy muszą pomyśleć o tym, co robią, zwracając się do prezydenta.

„Kościół, w którym uczciliśmy pamięć dziewięciu osób straconych przez białą supremację, nie jest czasem ani miejscem na protesty” – Jones powiedział CNN.

Jones nalegał, aby poważnie podeszli do wyższej stawki wyborczej, jaką prezydent próbuje postawić, i nie pozwolili, aby rozczarowanie doprowadziło ich do stwierdzenia, że ​​nie widzą powodu, aby trzymać się go przeciwko Trumpowi.

„Łatwo to powiedzieć, kiedy ma się obecnie możliwość wyboru. Chcę, żeby to powiedzieli, kiedy w ogóle nie mają możliwości wyboru” – powiedział Jones.

Teraz, trzy miesiące po atakach Hamasu, presja na Bidena wynikająca z wojny między Izraelem a Hamasem wzrasta. Oprócz ataków postępowców kwestionuje także… Jest oczywiste, że rząd izraelski opiera się obecnie jego naciskomSpołeczność międzynarodowa szybko zaczęła tracić cierpliwość, nawet jego najważniejsi doradcy, którzy niemal od początku mówili mu, że wspieranie Izraela jest z jego strony złą polityką.

READ  Biden przeprowadza leczenie kanałowe w Białym Domu

Uważa on, jak powtarzał kilka dni po ataku z 7 października i wkrótce potem swojej podróży do Izraela, że ​​jest to kwestia dobra i zła – i utrzymywał, że nawet w sytuacji, gdy liczba ofiar śmiertelnych wśród ludności cywilnej w Gazie stale rośnie, a poparcie spada . Pod wieloma kątami.

To uparte przekonanie zostało spełnione Postępowi aktywiści, którzy czują, że mają jedyną szansę na wywarcie wpływu Polityka Bidena wobec Izraela polega na tym, aby odczuć polityczny ból w domu. W miarę trwania wojny kopali głębiej, nadal propagując pogląd, że ich stanowisko jest jedynym stanowiskiem, które ma sens dla prawdziwych postępowców. Setki zablokowały główne drogi w Nowym Jorku, Chicago i poza nią. Justice Demokraci, grupa, która słynęła z wspierania Demokratów w Izbie Reprezentantów, zwolniła większość swoich pracowników, ale nadal wysyła e-maile i zamiast skupiać się na zmianach klimatycznych lub innych priorytetach z przeszłości, obecnie w dużej mierze krytycznie odnosi się do propolityki Justice Demokratów i rozwój. Grupa Izraelska, Amerykańska Komisja Spraw Publicznych Izraela.

Ludzie w obozie Bidena są tak zdenerwowani i tak świadomi problemu, że doradcy w sztabie kampanii uważają, że zidentyfikowali już większość ich kolegów, którzy w zeszłym tygodniu podpisali anonimowy list, również wzywający Bidena do poparcia zawieszenia broni.

Doradcy Bidena wskazują, że sondaże w dalszym ciągu wykazują silne poparcie dla Izraela, a w momentach mniej powściągliwych przyznają, że jest to jedna z najpopularniejszych kwestii prezydenta, którego poparcie utrzymuje się na poziomie około 40 procent. Sondaż Uniwersytetu Quinnipiac przeprowadzony tuż przed Bożym Narodzeniem wykazał, że 69% wyborców uważa, że ​​wspieranie Izraela leży w interesie narodowym Stanów Zjednoczonych, w porównaniu z 23%, które tego nie uważa.

„Dopóki robią to w sposób pokojowy, wszyscy Amerykanie mają konstytucyjne prawo do wyrażania swoich opinii” – powiedział rzecznik Białego Domu Andrew Bates zapytany o demonstracje podczas oficjalnych wydarzeń i wokół nich. „Dotyczy to prawie 300 000 Amerykanów demonstrujących w National Mall w porozumieniu ze wsparciem prezydenta Bidena dla zaangażowania Izraela w samoobronę, a także grup, które protestowały podczas wydarzeń w Białym Domu”.

READ  Pelosi mówi na Tajwanie, że świat stoi przed wyborem między demokracją a autorytaryzmem

To stwierdzenie dotyka tego, co orbita Bidena lubi przywoływać jako „cichą większość” – wiele milionów wyborców, którzy twierdzą, że nie są tak zaangażowani, jak Demokraci, internetowi ekstremistyczni Republikanie i plemienni, którzy zwykle zdobywają głosy. Najwięcej uwagi.

Uważają, że ci mniej widoczni wyborcy w większości zgadzają się z małolewicowym podejściem Bidena. Dla zespołu Bidena sposób, w jaki prezydent radzi sobie z samymi protestującymi oraz szersza kwestia, przeciwko której protestują, daje mu kolejną szansę pokazania, za jakiego prezydenta chce być postrzegany, oraz zaostrzenia kontrastu z Trumpem – powiedzieli CNN doradcy.

Michael Tyler, dyrektor ds. komunikacji kampanii, który był w poniedziałek w kościele, powiedział, że Biden podchodzi do tej kwestii jako „istota ludzka i mąż stanu, a nie polityk”.

„Widziałem, jak z szacunkiem i uprzejmością słucha ludzi o innym punkcie widzenia. Postaw to przeciwko Donaldowi Trumpowi i Republikanom MAGA, którzy wielokrotnie wykorzystywali różnice Amerykanów dla celów politycznych, posuwając się nawet do wymazywania naszej historii, zakazywania książek lub atakowania Amerykanów za to, kim są, jeśli ich nie lubią. – powiedział Tyler. „Na tym polega różnica i wybór w listopadzie przyszłego roku”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *