„Barbora Polska” przestaje działać w Polsce

„Barbora Polska” sp. z oo, która świadczy usługi dostawy jedzenia do domu na terenie Trójmiasta, Warszawy, Katowic i Łodzi w Polsce, zaprzestaje działalności. Planuje się, że usługi „Barbory” będą świadczone do marca 3.

Jak wynika z wypowiedzi Viktorasa Juozapaitisa, dyrektora RADAS, UAB, który kontroluje spółkę „Barbora Polska”, na decyzję tę wpłynął powoli rosnący popyt: „W odpowiedzi na gwałtownie zwiększone zapotrzebowanie na dostawę żywności do domu w okresie epidemii. została powołana „Barbora Polska”. Jednakże pod koniec epidemii na te usługi wzrost popytu znacznie wyhamował. Tempo wzrostu rynku w ostatnich latach nie spełniło naszych oczekiwań, dlatego też w tym momencie podjęto decyzję Zatrzymaj działalność Barbary w Polsce i skoncentruj się na działalności w krajach bałtyckich.

„Barbora Polska” stawia sobie za cel sprawną realizację wszystkich operacji. Wszyscy zwolnieni pracownicy zostaną zadośćuczynieni zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i regulacjami oraz będą uprawnieni do odszkodowania. Wszystkie należne podatki będą płacone rządowi.

RADAS, UAB, właściciel sklepu spożywczego „Barbora”, będzie kontynuował działalność w trzech krajach bałtyckich: Litwie, Łotwie i Estonii. „Barbora”, największy w krajach bałtyckich sklep internetowy z artykułami spożywczymi i artykułami codziennego użytku, od 10 lat od 2014 roku dostarcza żywność do domów na Litwie, a od 2018 roku na Łotwie i w Estonii.

RADAS, UAB, jest częścią MAXIMA GRUPĖ, która zarządza sieciami handlowymi „Maxima” w krajach bałtyckich, „T-Market” w Bułgarii i „Stokrotka” w Polsce. Jednym z głównych kierunków rozwoju pozostaje Polska, gdzie do 2023 roku sieć detaliczna powiększy się o około 60 sklepów. „Stokrotka” oferuje także usługę dostawy jedzenia, którą planuje kontynuować w Polsce.

Po więcej informacji:

Łukasz Radziunas
Kierownik ds. korporacyjnych i komunikacji
+370 666 21 780
[email protected]

Henry Herrera

„Irytująco skromny fanatyk telewizyjny. Totalny ekspert od Twittera. Ekstremalny maniak muzyczny. Guru Internetu. Miłośnik mediów społecznościowych”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *