Badacze kosmiczni w końcu rozwiązali sprawę brakującej siarki w umierających gwiazdach

Badacze kosmiczni w końcu rozwiązali sprawę brakującej siarki w umierających gwiazdach

Eksperci rozwiązują sprawę brakującej siarkiGoddarda z NASA

  • Mgławice planetarne (PN), które nie mają nic wspólnego z planetami, najwyraźniej powinny zawierać więcej siarki. Ta dziwna nieobecność spowodowała coś, co astrofizycy nazywają „anomalią siarkową”.

  • Nowe badanie wskazuje, że odpowiedź na tę anomalię skrywa się na widoku, a połączenie danych widmowych o wysokiej rozdzielczości i doskonałego wskaźnika minerału PN (argonu) całkowicie ją wymazuje.

  • Wyniki pokazują, że czasami zagadki można rozwiązać po prostu mając lepsze dane.


Eksploracja głębokiego kosmosu oznacza nawigację w frustrującej podróży Pole minowe tajemnic naukowych. Co dzieje się wewnątrz czarnych dziur? Nie wiem. Gdzie jest cała ciemna energia, która stanowi 68 procent wszechświata? istnienie? Nie mogłem ci powiedzieć. Dlaczego ogólnie jest więcej materii niż antymaterii? Szczerze mówiąc, nie mam pojęcia. Zatem zawsze jest dobry dzień, kiedy jedna z wielu osób we wszechświecie, bardzo Zagadki zostały wyjaśnione. To prowadzi nas do mgławic planetarnych i ich zagadkowych „anomalii siarkowych”.

Termin „mgławice planetarne”, w skrócie PN, jest w rzeczywistości mylący, ponieważ te obłoki gazu i pyłu nie mają nic wspólnego z planetami (William Herschel nadał im tę nazwę w 1785 roku Ze względu na okrągły kształt przypominający planetę). Zamiast tego mgławice te są w rzeczywistości warstwami uwalnianymi z umierającej gwiazdy, gdy ta zamienia się w gwiazdę Biały karzeł. Chociaż według ludzkich standardów są one długowieczne, PN istnieją dopiero od kilkudziesięciu tysięcy lat – w porównaniu z PN to mgnienie oka. Miliardy Gwiazdy, które stworzyłeś, prawdopodobnie będą żyć dalej.Chociaż naukowcy dobrze rozumieją, czym są cząsteczki PN, ich skład pozostaje pewną tajemnicą – głównie dlatego, że chmury te muszą być wypełnione większą ilością Siarka Niż oni. Siarka jest „pierwiastkiem alfa” i musi być wytwarzana w takiej samej ilości, jak inne pierwiastki, takie jak tlen, neon, argon i chlor. Jednak poprzednie badania gwiazd o niskiej i średniej masie, które wytwarzają PN, wykazały niski poziom siarki. Więc… co to daje?

READ  Rakieta SpaceX Falcon 9 wystrzeliła dwa niemieckie satelity wojskowe

Dwa światy Z Uniwersytetu w Hongkongu Postaraj się w końcu odpowiedzieć na tę śmierdzącą tajemnicę. W nowym artykule opublikowanym w Listy do dzienników astrofizycznych Na początku tego miesiąca Xuyu Tan i Quentin Parker szczegółowo opisali, w jaki sposób wykorzystali „niezwykle wysokie widma sygnału do szumu (S/N)” na około 130 cząstkach PN w centrum Drogi Mlecznej, co zaobserwowali za pomocą… Bardzo duży teleskop W Chile.

Ze względu na ograniczony szum tła cechy widm są szczególnie szczegółowe. Jednak zespół podjął kluczową decyzję, która ostatecznie rozwiązała tę zagadkę: wykorzystał je Argon Jako komparator metali nieszlachetnych zamiast tlenu, co okazało się lepsze przy poszukiwaniu utraconej siarki.Wyraźniejsze wyniki danych i wymiana argonu skutecznie rozproszyły „siarkę” nieprawidłowość„- Innymi słowy, po pierwsze, nie było żadnej anomalii. Odkrycie to obala wcześniejsze teorie próbujące wyjaśnić brak siarki w PN.

„Po raz pierwszy w PN pokazujemy komplementarność α-siarki z obydwoma Tlen „I argon” – czytamy w gazecie. „Obalamy hipotezy, że ta anomalia wynika z niedoszacowania wyższych faz jonizacyjnych siarki”.

Może nie jest to odpowiedź na jedną z największych tajemnic wszechświata, ale jeśli chodzi o zrozumienie Głęboka przestrzeńZawsze dobrze jest wiedzieć trochę więcej, niż wiedziałeś wcześniej.

Może Ci się spodobać

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *