Avatar 2 prawie miał kosmiczną bitwę Na’vi, ale James Cameron to zrobił

Avatar 2 prawie miał kosmiczną bitwę Na’vi, ale James Cameron to zrobił

James Cameron spędził ponad dekadę, opracowując pomysły na kontynuację swojego przebojowego sukcesu z 2009 roku obraz symbolu Oczywiście nie każdy pomysł był odpowiedzią. W rzeczywistości Cameron wystrzelił cały film Aby ożywić franczyzę z Dec droga wodna. A dzięki temu odrzuconemu scenariuszowi Cameron kieruje naprawdę dzikim łańcuchem wydarzeń: atakiem na nadlatujące statki ziemskie, przeprowadzonym przez Jake’a Sully’ego, Neytiri oraz mieszankę sojuszników Na’vi i ludzi. Na szczęście są powody, by sądzić, że Cameron może powrócić do tego pomysłu w przyszłej kontynuacji.

pochodzi scena Awatar: Wysoka Ziemiapierwszy scenariusz napisany przez Camerona jako bezpośrednia kontynuacja obraz symbolu. Ale według pisarki Sheri L. Smith, która to zaadaptowała wysokości w środku Nowo wydana trylogia powieści graficznych Dark HorseIm więcej Cameron omawia swoją kontynuację z pokojem scenarzystów Avatara, tym bardziej jest zmotywowany do rozpoczęcia filmu później na osi czasu Pandory.

„Logiczny postęp byłby chronologiczny” — mówi Smith o rozwoju sequeli [Cameron] Dowiadywałem się z dnia na dzień, w zasadzie przez lata, o wszystkim, co się przed tym działo wysokości.I własnie dlatego droga wodna Szybko stanowi kronikę Lat, których nie widzimy, rodzaj streszczenia prequela filmu, którego Cameron tak naprawdę nie wyreżyserował.

Wykorzystując zarówno 100-stronicowy scenariusz, jak i „Pandorapedię”, biblię wszystkiego, co związane z Awatarem, Smith pracował wraz z Cameronem nad adaptacją wysokości w komiksie, tak że kliknął w większy wszechświat Awatara i naturalnie go podzielił droga wodna. („Ludzie pytają:„ Czy to jest prawo? ”). Mówię:„ Cóż, to w 100% Cameron ”, mówi Smith.) A jednym z kluczowych momentów, który obejmuje 90 stron trzytomowej serii, jest Na 'vi szturmujący statki Projekcja zmierzające na Pandorę, dowodzone przez generała Francisa Ardmore’a (granego w filmie przez Edie Falco). droga wodna Ludzie natychmiast wracają na Pandorę i zdobywają palącą ziemię, wysokości Na’vi odkrywają, że ich statki zostały przechwycone z planem kontrataku.

READ  SpaceX przygotowuje się do trzeciego testowego startu swojej gigantycznej rakiety Starship

Zdjęcie: XX-wieczne studia

jako komedia, wysokości to ekscytujące przerywnik pełen akcji na stronie powitalnej bez dialogów. Ale jako film prawdopodobnie zbyt szybko nabrał rozpędu, jak na grupę postaci, które Cameron musiał przywrócić jako wielowymiarowe i historyczne. Jak widzimy w droga wodnaJake Sully i Na’vi wyznają standardy moralne, których nie można tak łatwo poświęcić.

„[One key thing] Pandorapedia mówi, że Na’vi nie są technicznie wojownikami” — mówi Smith. Są myśliwymi, nie prowadzą wojen. Przez co Na’vi przechodzą, musząc podążać ludzkimi ścieżkami, aby walczyć z ludzkością.

wysokości W obozie Camerona wystarczyło, że wykonano prace projektowe, aby przerwać sekwencję. Bena Proctera, Awatar: Wodna drogaProjektant produkcji solid surface mówi, że jego zespół pracował nad „wizualnie szalonymi” projektami przestrzeni kiedy wysokości byłem w fazie eksploracjiKoncepcje biokombinezonu inspirowane projektami prawdziwych naukowców i techników. Nadzieja polegała na odejściu od nieporęcznych, sztywnych skafandrów kosmicznych i przyjęciu technologii, w której zbiornik ciśnieniowy zbliża się do skóry Na’vi.

Jake Sully o sumie zerowej wskakuje na pokład statku kosmicznego, strzelając z pistoletu do dwóch ludzkich pilotów

Zdjęcie: Sheri L. Smith, George Cuadros/Dark Horse

„W bioprotezach linie napięć i fałd ludzkiego ciała są zintegrowane w miejscu założenia szwów” — wyjaśnia Procter. „Wszystkie te piękne elementy dekoracyjne, które można zobaczyć w powieści graficznej z przecinającymi się ukośnymi paskami… Wszystkie mają znaczenie, tworząc siatkę, która przecina połączenia w określony sposób, co pozwala na elastyczność. To długa droga do powiedzenia: garnitury są oparte na prawdziwych rzeczach, to świetna interpretacja science-fiction, a Jim uwielbia urzeczywistniać rzeczy za każdym razem, gdy tylko jest to możliwe”.

Projektantka kostiumów Deborah L. Scott mówi, że blokada statków kosmicznych Na’vi tak naprawdę nigdy się nie pojawiła droga wodna scenariusz i wcale jej to nie przeszkadza. Każdy element kostiumu w kontynuacji Avatara był fizycznie zaprojektowany tak, aby aktorzy mogli go nosić podczas przechwytywania przedstawienia, aby realistycznie wchodzili w interakcję, a zespół Camerona mógł zrozumieć ruch fizyczny. Ale to powodowało różnego rodzaju koszmary — nawet okulary przeciwsłoneczne w rozmiarze Na’vi musiały zostać znalezione, przerobione i zmodyfikowane do użycia podczas „strzelania”. Tworzenie biokombinezonów dla Jake’a i Neytiri było ogromnym przedsięwzięciem. „Ciężko było nosić szpitalne fartuchy, które pasują na tych facetów” — mówi Scott.

Czy Cameron może powrócić do sekwencji „Na’vi w kosmosie” w przyszłej kontynuacji? Scott tego nie liczy i on też nie droga wodna Operator Russell Carpenter. Podczas gdy Carpenter go podnosi Awatar 3 Obejmowało to więcej zdjęć podwodnych większych sekwencji akcji wodnych, pozostawiając otwarte drzwi do kosmicznej przygody.

„Jim gra tutaj bardzo długo” — mówi. „Będą też aspekty tej kosmologii, których jeszcze nie widzieliśmy i które nie zostały ujawnione”.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *