Całkowite zaćmienie słońca nadejdzie w kwietniu, Sask. Dla częściowego widzenia

Całkowite zaćmienie słońca nadejdzie w kwietniu, Sask.  Dla częściowego widzenia

„Księżyc blokuje promienie słoneczne, ale dla nas, ponieważ znajdujemy się w częściowym położeniu, nie ma absolutnie żadnego bezpiecznego punktu, na który można by patrzeć” – dodał, zauważając, że choć zasada ta obowiązuje przez cały rok, ludzie bardziej niepokoją się o księżyc. Bardziej niebiańskie wydarzenie.

Zaćmienie występuje mniej więcej raz na 18 miesięcy, kiedy Słońce, Księżyc i Ziemia znajdują się na jednej linii.

„Kiedy Księżyc krąży wokół Ziemi, czasami ustawia się w miejscu, które będzie blokować część światła słonecznego” – powiedział.

Choć zdarza się to dość regularnie, miłośnicy astronomii podkreślają, że dzieje się to w wąskim korytarzu.

„To, co czyni tego rodzaju obiekty wyjątkowymi, to fakt, że nie będziemy ich często widywać w życiu, chyba że będziemy chcieli gdzieś pojechać”.

Tak naprawdę ostatnim razem całkowite zaćmienie miało miejsce bezpośrednio nad Estevanem, a następne pojawi się dopiero w 2044 roku.

„Tak się składa, że ​​Saskatchewan jest w drodze” – powiedział Jaworski.

Obserwator gwiazd stwierdził, że choć częściowe zaćmienie nie dorównuje zaćmieniu całkowitemu, to i tak jest to widok warty zobaczenia.

„Kiedy spojrzysz na to z tym sprzętem ochronnym, zobaczysz, jak słońce je powoli, jak ktoś, kto gryzie ciasto” – powiedział.

Dla tych, którzy planują oglądać akcję w Battlefords i Meadow Lake, Jaworski powiedział, że ponieważ hrabstwo znajduje się na drugim końcu korytarza, tylko około 31 procent słońca będzie zasłonięte.

Dlatego jest to takie niebezpieczne.

„Zwykle w taki dzień, jeśli patrzysz na słońce lub patrzysz bezpośrednio na słońce, jest tak jasne, że twoje oczy automatycznie mówią: „Przestań na to patrzeć”, prawda? I możesz wywołać ten odruch, aby odwrócić wzrok ,” powiedział. .

READ  Huragany w kosmosie? Zobacz, jak Hubble ujawnił ekstremalne warunki pogodowe na odległej planecie

Problem pojawia się, ponieważ słońce nie jest tak jasne ani intensywne, ponieważ księżyc blokuje część słońca.

„Zanika nasza naturalna reakcja ucieczki, polegająca na odwracaniu wzroku”.

W rezultacie patrzenie na niego przez dłuższy czas spowoduje nieodwracalne szkody. Jaworski wyjaśnił, że promienie UV kierują się na plamkę żółtą – część siatkówki – i zasadniczo powodują oparzenia słoneczne.

„W oku nie ma receptorów bólu. Zatem niezależnie od tego, co stanie się z naszymi oczami, nie ma informacji zwrotnej wskazującej, że wyrządzamy tutaj jakieś szkody” – powiedział, odnosząc się do siatkówki.

Jednakże, jak zawsze, liczba widzów zależy od pogody, a jeśli Saskatchewan będzie miał szczęście, czyste niebo oznacza, że ​​na ludzi będzie czekać wspaniała atrakcja.

Jaworski jednak nie przebiera w słowach: chodzi o to, żeby zobaczyć całość. Na jedną do czterech minut dzień zamienia się w noc, ptaki przestają śpiewać i pojawiają się obiekty planetarne, a on ma nadzieję, że tej wiosny po raz pierwszy będzie ich częścią.

„Różnica między 99% częściowym zaćmieniem a całkowitym zaćmieniem słońca? Całkowite zaćmienie słońca jest jak bycie w ogromnej dziurze na koncercie Taylor Swift – koncert Taylor Swift na żywo i 99% częściowe zaćmienie jest jak bycie na parkingu , słuchając koncertu w radiu.” Twój samochód. Mam na myśli Mimi.

Nie możesz znaleźć okularów zaćmienia? Stwórz własną odzież ochronną. Oto jak: https://science.nasa.gov/Eclipses/safety/ I https://www.youtube.com/watch?v=PI1ttQxXt5s

[email protected]

Dziesiątego: jls194864

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *