Autostrada w Oklahomie została ponownie otwarta po zamknięciu po zderzeniu barki z mostem

Autostrada w Oklahomie została ponownie otwarta po zamknięciu po zderzeniu barki z mostem

Sallisaw, Okla.

Autostrada w Oklahomie została ponownie otwarta w sobotę po kilkugodzinnym zamknięciu po zderzeniu barki z mostem na rzece Arkansas.

Policjanci z Oklahoma Highway Patrol zamknęli część amerykańskiej autostrady 59 na południe od Sallisaw około 13:25 po tym, jak barka uderzyła w most.

Według funkcjonariuszy patrolu stanowego nie zgłoszono żadnych obrażeń na autostradzie ani na barce. Most przecina rzekę Arkansas wchodząc do zbiornika Roberta S. Kerra, który znajduje się niedaleko granicy Oklahomy z Arkansas.

Około godziny 16:00 autostrada została przywrócona dla ruchu

„Inżynierowie sprawdzili konstrukcję i uznali, że można ją ponownie otworzyć” – oznajmił w e-mailu Departament Transportu Oklahomy.

Rzecznik Highway Patrol nie odpowiedział natychmiast na e-mail z prośbą o komentarz na temat tego, czy urzędnicy ustalili, co było przyczyną uderzenia barki w most.

Wiadomość nadeszła, gdy inżynierowie rozpoczęli w sobotę pracę nad podniesieniem odcinka skręconej stali z zawalonego mostu Francis Scott Key w Maryland po tym, jak zawalił się on do rzeki Patapsco po zderzeniu ogromnego statku towarowego z jedną z jego głównych podpór.

READ  Co wiemy o zniknięciu Camerona Robbinsa ze statku wycieczkowego

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *