Austriacki szpital amputuje nogę starszemu pacjentowi

WIEDEŃ – Austriacki szpital powiedział w czwartek, że amputował pacjentowi niewłaściwą nogę i obwinił ludzki błąd, opisując to jako „tragiczną pomyłkę”.

W oświadczeniu kliniki Fréchettt w miejscowości o tej samej nazwie niedaleko czeskiej granicy podała, że ​​starszy pacjent cierpi na wiele chorób. Poprzednie choroby dotknęły jego nogi do tego stopnia, że ​​lewa noga wymagała amputacji.

„Byliśmy głęboko zszokowani, że we wtorek 18 maja, pomimo standardów zapewnienia jakości, amputowano złą nogę 82-latkowi…” – powiedziała klinika, dodając, że błąd został zauważony po raz pierwszy przy zmianie bandaża. w czwartek rano.

Klinika stwierdziła, że ​​wydaje się, że błąd pojawił się na krótko przed operacją, kiedy noga, która miała być amputowana, została zaznaczona.

„Niestety wystąpił błąd polegający na zwichnięciu prawej nogi zamiast lewej w wyniku szeregu niefortunnych okoliczności” – powiedziała, dodając, że bada, co się stało i dokona przeglądu jego standardów.

Pacjentowi zaproponowano pomoc psychologa i nadal musi przejść kolejną operację, aby usunąć lewą nogę ze środkowej części uda.

„Operacja jest wkrótce planowana” – powiedziała klinika.

READ  Obserwatorzy ptaków w Thedford, Ont. Ciesz się, widząc rzadkiego ptaka, którego po raz pierwszy widziano w Kanadzie

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top