Austriacki szpital amputuje nogę starszemu pacjentowi

WIEDEŃ – Austriacki szpital powiedział w czwartek, że amputował pacjentowi niewłaściwą nogę i obwinił ludzki błąd, opisując to jako „tragiczną pomyłkę”.

W oświadczeniu kliniki Fréchettt w miejscowości o tej samej nazwie niedaleko czeskiej granicy podała, że ​​starszy pacjent cierpi na wiele chorób. Poprzednie choroby dotknęły jego nogi do tego stopnia, że ​​lewa noga wymagała amputacji.

„Byliśmy głęboko zszokowani, że we wtorek 18 maja, pomimo standardów zapewnienia jakości, amputowano złą nogę 82-latkowi…” – powiedziała klinika, dodając, że błąd został zauważony po raz pierwszy przy zmianie bandaża. w czwartek rano.

Klinika stwierdziła, że ​​wydaje się, że błąd pojawił się na krótko przed operacją, kiedy noga, która miała być amputowana, została zaznaczona.

„Niestety wystąpił błąd polegający na zwichnięciu prawej nogi zamiast lewej w wyniku szeregu niefortunnych okoliczności” – powiedziała, dodając, że bada, co się stało i dokona przeglądu jego standardów.

Pacjentowi zaproponowano pomoc psychologa i nadal musi przejść kolejną operację, aby usunąć lewą nogę ze środkowej części uda.

„Operacja jest wkrótce planowana” – powiedziała klinika.

READ  Królowa Elżbieta odpoczywa, podczas gdy świat patrzy

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *