Snap kupił firmę WaveOptics zajmującą się rzeczywistością rozszerzoną za 500 milionów dolarów

Evan Spiegel, dyrektor generalny Snap, ogłosił nowe okulary Spectacles AR, które umożliwiają nakładanie cyfrowych obiektów na rzeczywisty świat.

Źródło: SNAP Inc.

Muzyka pop Przejmuje WaveOptics, firmę produkującą soczewki i inne części do użytku w okularach rozszerzonej rzeczywistości. Akwizycja Snap dostarczy wielu elementów do stworzenia okularów, które ludzie mogą nosić, a następnie oglądać obrazy generowane komputerowo nałożone na rzeczywisty świat.

Snap potwierdził w piątek CNBC, że transakcja jest warta prawie 500 milionów dolarów w gotówce i akcjach, z czego połowa została opłacona z góry. Snap zapłaci pozostałą część w gotówce lub w magazynie w ciągu dwóch lat. krawędź Wspomniałem o tym jako pierwszy Przy przejęciu.

Akcje Snap spadły o około 1% w piątek rano.

Snap odsłonięty W czwartek pierwsze okulary rozszerzonej rzeczywistości od SpectaclesAle nie jest na sprzedaż. Zamiast tego Snapchat przekazuje je najpierw twórcom, ponieważ podobno dostosowuje okulary, dopóki nie będą gotowe do sprzedaży wersji konsumentom. Nowe okulary wykorzystują soczewki opracowane przez WaveOptics.

Jest to jednak pierwszy krok w wyścigu do okularów rozszerzonej rzeczywistości wśród firm technologicznych, jednak wśród innych, takich jak jabłko I Serwis społecznościowy Facebook Pracuj nad podobnymi produktami. Programiści będą musieli stworzyć atrakcyjne aplikacje do okularów, które obecnie wystarczają na około 30 minut pracy na baterii.

Jednak Snap jest na dobrej drodze do posiadania wielu atrakcyjnych aplikacji do rzeczywistości rozszerzonej, biorąc pod uwagę, że AR jest już dużą częścią aplikacji Snapchat. Użytkownicy Snapchata mogą faktycznie korzystać z AR do robienia zakupów i tworzenia filtrów do filmów, zdjęć i nie tylko na swoich telefonach.

Nowe okulary Snapchata do rzeczywistości rozszerzonej

Muzyka pop

Okulary do rzeczywistości rozszerzonej Snap różnią się od niektórych już istniejących produktów do rzeczywistości rozszerzonej, takich jak MicrosoftHoloLens 2, który jest znacznie większy i bardziej przypomina zestaw słuchawkowy niż zestaw okularów.

READ  Problemy z baterią CMOS PlayStation 5 zostały całkowicie naprawione, z wyjątkiem jednego

WaveOptics tworzy niektóre części, na które ludzie patrzą podczas noszenia okularów, takie jak falowody, które są trochę jak małe okienka, na które patrzysz, wyświetlające obrazy generowane komputerowo i projektory, które kierują światło na falowody. Zajmuje się również produkcją i sprzedażą kompletnych rozwiązań zwanych modułami, które obejmują falowody i projektory ramowe.

Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *