Armia izraelska oblega Khan Yunis po tym, jak w Gazie zginęło 24 żołnierzy Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Armia izraelska oblega Khan Yunis po tym, jak w Gazie zginęło 24 żołnierzy  Wiadomości o izraelskiej wojnie w Gazie

Szpital Al-Nasser i Al-Amal znajdują się pod intensywnym izraelskim bombardowaniem, co zagraża pacjentom, pracownikom i wysiedlonym Palestyńczykom.

Armia izraelska oświadczyła, że ​​jej siły lądowe „okrążyły” miasto Khan Yunis w południowej Strefie Gazy po tym, jak 24 jej żołnierzy zginęło w Strefie, co stanowi największą dzienną liczbę ofiar śmiertelnych podczas trzymiesięcznej wojny.

„W ciągu ostatniego dnia siły przeprowadziły zakrojoną na szeroką skalę operację, podczas której oblegały Khan Yunis i pogłębiały operację w regionie” – podała armia we wtorkowym oświadczeniu, opisując miasto jako bastion palestyńskiej grupy zbrojnej Hamas.

„Siły lądowe brały udział w walce w zwarciu i otrzymały polecenie [air] „Przeprowadziliśmy strajki i wykorzystaliśmy informacje wywiadowcze do koordynowania strzelanin, co doprowadziło do wyeliminowania dziesiątek terrorystów” – powiedziała, odnosząc się do ataków na drugie co do wielkości miasto Gazy.

Hani Mahmoud, korespondent Al Jazeery z Rafah, na południe od Gazy, powiedział, że działania armii izraelskiej tylko zaostrzą kryzys humanitarny w pogrążającym się w kryzysie mieście.Z powodu poważnych niedoborów żywności, wody i środków medycznych.”

Khan Yunis byłMahmoud powiedział: „Wyznaczono tę strefę jako bezpieczną strefę dla setek tysięcy Palestyńczyków ewakuowanych z północnych części i miasta Gaza na początku wojny”. „Jest to obecnie miejsce wielu cierpień i zniszczeń”.

Według źródeł medycznych siły izraelskie zabiły w poniedziałek co najmniej 65 osób w atakach na Khan Yunis.

Władze palestyńskie podały, że od 7 października w izraelskich atakach na Gazę zginęło co najmniej 25 490 osób, a 63 000 zostało rannych. Liczba ofiar śmiertelnych ataków Hamasu w południowym Izraelu wynosi 1139 osób.

Szpitale są atakowane

Ministerstwo Zdrowia Gazy stwierdziło, że Szpital Nassera i Szpital City of Hope w Khan Yunis, jedne z niewielu częściowo funkcjonujących szpitali w Strefie Gazy, były narażone na „skrajne niebezpieczeństwo” w wyniku izraelskiego bombardowania.

READ  Flagowy sklep Tiffany & Co. płonie zaledwie kilka miesięcy po tym, jak rozpoczął renowację wartą 500 milionów dolarów

Ministerstwo poinformowało we wtorek na swoim kanale Telegram: „Budynki kompleksu medycznego Nasser są narażone na odłamki, które narażają życie pacjentów, pracowników i przesiedleńców”.

Powiedziała: „Izraelska okupacja naraża kompleks medyczny Nasser i szpital Al-Amal w Khan Yunis na poważne niebezpieczeństwo”, wzywając do „pilnej interwencji” w celu ochrony obiektów.

Palestyńskie Towarzystwo Czerwonego Półksiężyca, które prowadzi szpital Al Amal, poinformowało we wtorek, że izraelskie drony obierają za cel każdego, kto porusza się po obiekcie.

Stwierdzono, że karetki pogotowia nie były w stanie dotrzeć do rannych, a w wyniku izraelskiego ostrzału przy wejściu do szpitala zginął cywil, odnotowując „wielokrotne strzelanie i atakowanie wysiedleńców” w lokalizacjach na X.

Leo Kanz, szef międzynarodowej misji medycznej Lekarze bez Granic w Palestynie, powiedział:Około 20 procent pracowników służby zdrowia nadal pracowało w szpitalu Nasser i większość z nich musiała uciekać ze względu na bezpieczeństwo swoje i swoich rodzin.

„To strategia stosowana przez armię izraelską w celu zastraszania ludzi i terroryzowania pracowników służby zdrowia, aby opuścili szpital bez konieczności zamykania szpitala” – Kanz powiedział Al Jazeera.

Izraelskie wojsko wielokrotnie potwierdzało, że bojownicy Hamasu działają w szpitalach i w ich pobliżu, czemu zaprzecza palestyński personel medyczny i urzędnicy ds. zdrowia.

(Al Jazeera)

Najkrwawszy dzień dla Izraela

Rzecznik izraelskiej armii powiedział, że w poniedziałek 21 żołnierzy zginęło w eksplozji w środkowej Gazie, kiedy zawaliły się dwa budynki przeznaczone do rozbiórki po tym, jak palestyńscy bojownicy wystrzelili granaty ręczne w pobliski czołg.

READ  „Nie jesteśmy tego częścią”: NATO odrzuca zakaz lotów na Ukrainę

Trzech żołnierzy zginęło w oddzielnym ataku, który miał miejsce w poniedziałek w południowej Gazie, co oznacza, że ​​w ciągu jednego dnia zginęło co najmniej 24 żołnierzy. Od rozpoczęcia ofensywy lądowej zginęło co najmniej 217 żołnierzy.

„Wczoraj przeżyliśmy jeden z najtrudniejszych dni od wybuchu wojny” – powiedział we wtorek izraelski premier Benjamin Netanjahu. „W imię naszych bohaterów i w imię naszego życia nie przestaniemy walczyć aż do całkowitego zwycięstwa”.

Minister obrony Yoav Galant powiedział, że wojna zadecyduje o przyszłości Izraela „na nadchodzące dziesięciolecia”. Dodał: „Upadek myśliwców jest warunkiem osiągnięcia celów wojny”.

Dzisiejsza liczba ofiar śmiertelnych ma miejsce w czasie, gdy Izrael zaczął być świadkiem niezadowolenia ze strategii wojennej Netanjahu.

W zeszłym tygodniu członek gabinetu wojennego Netanjahu i były szef sztabu Gadi Eisenkot, którego syn-żołnierz zginął w ofensywie lądowej w Gazie, powiedział, że kampania nie osiągnęła jeszcze swoich celów, jakim jest demontaż Hamasu, i nie ma nadziei na wyzwolenie Hamasu. Więźniowie przetrzymywani w Gazie podczas operacji wojskowej.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *