Argentyna pokonuje Chiny, niepokonana Polska bilet na Paryż 2024 w kwalifikacjach siatkówki

XI’AN, CHINY, paź. 7 (Xinhua) — Argentyna odbiła się od pięciu setów przeciwko Holandii i zapewniła sobie bilet do Paryża 2024 w olimpijskiej grupie C mężczyzn FIVB, podczas gdy Polska odniosła szóste zwycięstwo z rzędu. W sobotę odbywają się tu kwalifikacje do gry w siatkówkę.

Dzięki ostrej linii kolców kapitana Jiang Chuana Chiny wyszły na prowadzenie 13-5 na początku walki i zapewniły sobie zwycięstwo 25-22 w setach. Jednak brązowa medalistka olimpijska w Tokio, Argentyna, wygrała drugiego seta 25:22.

W trzecim secie obie drużyny zamieniły się punktami z 1:1 na 6:6. Następnie Luciano Di Cecco i Facundo Conte połączyli siły w ataku, aby pomóc Amerykanom z Ameryki Południowej prowadzić 8-2 i zwyciężyć w secie 25-19.

W czwartym secie Argentyna pokazała swoją dominację przy serwisie. Jednak słaba forma gospodarzy pomogła im w wygraniu seta 25:20.

Gospodarze, po raz kolejny nękani przez szereg niewymuszonych i niewymuszonych błędów, w kluczowym tie-breaku nie byli w stanie stworzyć skutecznej obrony. Po 9:9 goście wzmogli swoje wysiłki i dobrze się zbudowali, kończąc na 15:12.

Pablo Sergio Goukartsev prowadził Argentynę z 22 punktami, a Luciano Vicente dodał 20 kolejnych, w tym dwa bloki. Chińczyk Jiang zdobył 22 punkty.

Po starciu składającym się z pięciu setów Chiny zajęły siódme miejsce z ośmiu drużyn w grupie C z bilansem 1-5.

Obrońcy tytułu VNL i mistrza Europy zmierzą się w niedzielę z Polską po zaciętym zwycięstwie 3:1 (21-25, 25-17, 25-22, 29-27) nad Holandią. biurka, zabezpieczając bilet na igrzyska olimpijskie w Paryżu. Zewnętrzny napastnik Wilfredo Leon Venero prowadził z 21 punktami, w tym dwoma blokami i trzema asami.

W sobotę Belgia pokonała Kanadę 3:1 (25-14, 25-22, 30-28, 25-16), a Bułgaria pokonała Meksyk 3:0 (25-23, 25-19, 25-22). .

Belgia i Kanada mają po cztery zwycięstwa i dwie porażki i będą walczyć o kolejne miejsce w Paryżu w 2024 r. ostatniego dnia turnieju.

READ  Siatkówka. ZAKSA Kdzierzyn-Koźle jest niezniszczalna

W sumie 24 drużyny podzielone na trzy grupy będą rywalizować o sześć miejsc olimpijskich, a dwie najlepsze drużyny z każdej grupy zakwalifikują się do Paryża 2024.