Apple zamierza zaprezentować swój zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej tej wiosny

Apple zamierza zaprezentować swój zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej tej wiosny

Wyczekiwany zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej firmy Apple może zostać ujawniony przed firmową konferencją Worldwide Developers Conference (WWDC).

Zestaw słuchawkowy Apple, który ma nosić nazwę „Reality Pro”, prawdopodobnie będzie oferował możliwości rzeczywistości wirtualnej (VR) i rzeczywistości rozszerzonej (AR), dzięki czemu użytkownicy będą mogli zanurzyć się w wirtualnym świecie lub nakładać dane cyfrowe na rzeczywiste obrazy w czasie rzeczywistym.

Mark Gorman z Bloomberga – reporter z niesamowitym dorobkiem w zakresie prognoz Apple – Powiedział w niedzielę Po serii opóźnień związanych z urządzeniem, odkąd Apple zdecydowało się rozpocząć jego opracowywanie około pięć lat temu, gigant technologiczny „ma na celu zaprezentowanie go tej wiosny przed doroczną światową konferencją programistów w czerwcu”.

Jest to zgodne z Komentarze pod koniec zeszłego tygodnia Zwykle zaufany analityk Apple, Ming-Chi Kuo, którego kontakty w łańcuchu dostaw Apple pozwalają sądzić, że urządzenie trafi do sprzedaży albo pod koniec drugiego kwartału, albo być może gdzieś w trzecim kwartale, tj. od lipca do września.

Innymi słowy, ujawnienie tego na wiosnę dałoby Apple wystarczająco dużo czasu na rozpoczęcie masowej kampanii marketingowej przed sprzedażą kilka miesięcy później.

Kuo, podobnie jak Gurman, wierzy również, że Apple zorganizuje wydarzenie, aby zaprezentować zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej na wiosnę, prawdopodobnie podczas lub tuż przed wydarzeniem WWDC.

Prezentacja zestawu słuchawkowego Apple AR/VR Iana Zilbo

Raport Gurmana twierdzi również, że Apple przekazało już zestaw słuchawkowy „niewielkiej liczbie znanych programistów” do testów, aby mogli rozpocząć tworzenie aplikacji innych firm dla tego urządzenia. Jego raport dodaje, że system operacyjny zestawu słuchawkowego nazywa się „Borealis” w firmie, ale będzie sprzedawany jako „xrOS”.

Ostatnio oczekiwano, że Apple zaprezentuje zestaw słuchawkowy na imprezie w tym miesiącu, zanim zacznie być wysyłany gdzieś w okresie od kwietnia do czerwca. Ale ze względu na to, co powiedział Kuo, były to „problemy związane z testami upadków komponentów mechanicznych i dostępnością SDK”, inżynierowie Apple potrzebowali więcej czasu, aby poradzić sobie z wyzwaniami i wygląda na to, że firma dąży teraz do wykrycia sprężyny, zanim urządzenie zostanie wysłane wiele razy. Po kilku miesiącach.

READ  Amerykańscy prawodawcy byli oburzeni, gdy Huawei zaprezentował laptop z nowym chipem Intel AI

Cokolwiek się stanie, wygląda na to, że rok 2023 będzie rokiem, w którym Apple wprowadzi na rynek długo oczekiwany zestaw słuchawkowy rzeczywistości mieszanej. Gorman dodaje, że firma „opiera się na produkcie jako gorącym nowym wprowadzeniu roku”. Nie możemy się doczekać, żeby to zobaczyć.

Zalecenia redaktorów
Randolph Howe

„Zła entuzjasta podróży. Irytująco skromny ćpun internetu. Nieprzepraszający alkoholiczek”.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *