Amerykańskie organizacje medialne naciskają na Bidena i Trumpa, aby zobowiązali się do zorganizowania debaty telewizyjnej

Amerykańskie organizacje medialne naciskają na Bidena i Trumpa, aby zobowiązali się do zorganizowania debaty telewizyjnej

Źródło obrazu, Obrazy Getty’ego

Skomentuj zdjęcie, Ostatni raz Donald Trump i Joe Biden rozmawiali ze sobą podczas wyborów prezydenckich w 2020 roku.

Dziesiątki amerykańskich mediów wezwały potencjalnych kandydatów na prezydenta USA, aby zobowiązali się do udziału w debatach telewizyjnych przed zaplanowanymi na listopad wyborami.

W oświadczeniu nie wymieniono nazwiska Joe Bidena ani Donalda Trumpa, ale stwierdzono, że nigdy nie jest za wcześnie, aby kandydaci publicznie ogłosili swój udział.

W piśmie ostrzegł, że ryzyko związane z tegorocznymi wyborami jest „wyjątkowo wysokie”.

Trump, który opuścił wszystkie cztery prawybory Partii Republikańskiej, oświadczył, że nie może się doczekać debaty z prezydentem Bidenem.

Opublikowane w niedzielę oświadczenie zostało podpisane przez amerykańskiego partnera BBC, CBS News, a także ABC, AP CNN, C-SPAN, Fox News, NBCUniversal News Group, NewsNation, NPR, PBS NewsHour i Univision oraz USA Today.

Powiedziała, że ​​debaty telewizyjne mają „długą tradycję” w amerykańskiej demokracji, sięgającą 1976 r., i że ogląda je dziesiątki milionów ludzi.

„Jeśli jest jedna rzecz, co do której Amerykanie mogą się zgodzić w tym okresie polaryzacji, to jest nią fakt, że stawka tych wyborów jest wyjątkowo wysoka” – stwierdzono w oświadczeniu, dodając, że „po prostu nie ma alternatywy dla kandydatów kłócących się ze sobą, a przed To.” Naród amerykański i jego wizja przyszłości naszego narodu.”

Biden i Trump zdobyli wystarczającą liczbę delegatów, aby zapewnić sobie nominacje na konwencjach partii. W tym cyklu wyborów prezydenckich nie było debat Demokratów, a Trump zapewnił sobie nominację pomimo pominięcia wszystkich republikańskich debat prezydenckich.

Trump (77 l.) wielokrotnie twierdził, że 81 l. Biden jest za stary i zapomina z nim debatować. Biden wysunął podobne twierdzenia na temat Trumpa.

Według raportu Associated Press z zeszłego miesiąca, kiedy reporterzy zapytali go, czy zdecydowałby się na debatę z Trumpem, Biden odpowiedział: „To zależy od jego zachowania”.

Debaty telewizyjne odbędą się we wrześniu i październiku.

Jednak pod koniec czwartku kampania Trumpa wzywała do zorganizowania debat prezydenckich „znacznie wcześniej” i „częściej” niż początkowo proponowano.

„Głosowanie rozpoczyna się wcześnie i jak widzieliśmy w 2020 r., do czasu pierwszej debaty głosowały już dziesiątki milionów Amerykanów” – napisali w piśmie doradcy kampanii Susie Wiles i Chris Lacivita.

Powtarzające się przerwy Trumpa – które w pewnym momencie skłoniły Bidena do krzyknięcia „Zamknij się, człowieku” – skłoniły NPR do opisania tej walki jako „prawdopodobnie najgorszej debaty prezydenckiej w historii Ameryki”.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *