Amerykańskie agencje badają wyciek do mediów danych podatkowych najbogatszych Amerykanów | Wiadomości o nierównościach

Amerykańskie media ProPublica opublikowały raport oparty na danych Internal Revenue Service, który pokazał, że miliarderzy, w tym założyciel Amazon Jeff Bezos i założyciel Tesli Elon Musk, od kilku lat nie płacą żadnych federalnych podatków dochodowych.

WASZYNGTON (Reuters) – Ministerstwo Skarbu USA zwróciło się do organów ścigania o zbadanie ujawnień rejestrów podatkowych cytowanych w raporcie medialnym, który pokazał, że niektórzy z najbogatszych ludzi w Stanach Zjednoczonych płacą niewielki lub żaden podatek dochodowy, poinformowali we wtorek urzędnicy amerykańscy.

Amerykańskie media ProPublica poinformowały, że uzyskały „duży zestaw danych Internal Revenue Service na temat zeznań podatkowych tysięcy najbogatszych ludzi w kraju, obejmujący ponad 15 lat”. Dane wskazują, że miliarderzy, w tym założyciel Amazona Jeff Bezos i założyciel Tesli Elon Musk, przez kilka lat nie płacili żadnych federalnych podatków dochodowych.

Sekretarz prasowy Białego Domu Jen Psaki powiedziała, że ​​„wszelkie nieuprawnione ujawnienie tajnych informacji rządowych” jest nielegalne.

Rzeczniczka skarbu Lily Adams powiedziała w e-mailowym oświadczeniu, że sprawa została przekazana FBI, prokuratorom federalnym i dwóm wewnętrznym nadzorcom Departamentu Skarbu, „z których wszyscy mają niezależne uprawnienia do prowadzenia dochodzenia”.

IRS, część Skarbu, jest krajową agencją poboru podatków i uważa wiele zapisów podatkowych za dokumenty niejawne. Komisarz IRS Charles Rettig również potwierdził, że śledztwo jest w toku.

„Oczywiście traktujemy to bardzo poważnie” – powiedział Psaki podczas briefingu informacyjnego.

ProPublica określiła zapisy jako „tajne” i nie ujawniła, w jaki sposób je zdobyła.

Prezydent USA Joe Biden dążył do podniesienia podatków dla bogatych, aby pomóc w sfinansowaniu proponowanych wydatków na infrastrukturę i programy społeczne, w tym podniesienie najwyższej stawki podatkowej do 39,6 procent z obecnych 37 procent i prawie podwojenie stawki podatku od zysków kapitałowych do 39,6 procent dla Amerykanów . milionów dolarów rocznie lub więcej.

READ  Wiceprezes Bank of Canada mówi, że ścieżka kursu będzie w dużej mierze zależeć od rynku mieszkaniowego

„Wiemy, że należy zrobić więcej, aby zapewnić tym firmom [and] „Osoby o wyższych dochodach płacą więcej niż ich sprawiedliwy udział” – powiedział Psaki.

Rettig poruszył tę sprawę podczas swojego zeznania przed senacką komisją finansów.

Nie mogę rozmawiać z niczym o konkretnych podatnikach. Mogę potwierdzić, że prowadzone jest dochodzenie w sprawie zarzutów, że źródło informacji w tym artykule pochodziło z Urzędu Skarbowego.

Elise Haynes

„Analityk. Nieuleczalny nerd z bekonu. Przedsiębiorca. Oddany pisarz. Wielokrotnie nagradzany alkoholowy ninja. Subtelnie czarujący czytelnik.”

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *