Amalia Knavs: Zmarła matka Melanii Trump

Amalia Knavs: Zmarła matka Melanii Trump

Zmarła Amalia Knavs, matka byłej pierwszej damy Melanii Trump, poinformował Trump na swoich kontach w mediach społecznościowych.

„Amalia Knavs była silną kobietą, która zawsze zachowywała się z wdziękiem, ciepłem i godnością. Była całkowicie oddana swojemu mężowi, córkom, wnukowi i zięciowi. Będzie nam jej brakować ponad miarę i nadal będziemy ją szanować i kochać dziedzictwo.” Napisane w dniu X.

Doradca ds. kampanii byłego prezydenta USA Donalda Trumpa potwierdził w rozmowie z CNN śmierć Knavsa.

Knavs urodził się w Słowenii, byłej komunistycznej Jugosławii i był pracownikiem tekstylnym. Ona i jej mąż Victor mieszkali w Stanach Zjednoczonych i często widywano ich w Waszyngtonie, gdy ich zięć został prezydentem w 2017 r.

Emerytowana para utrzymywała regularny kontakt z rodziną Trumpów w okresie administracji, często podróżując z pierwszą rodziną na wycieczki do Mar-a-Lago i Bedminster w stanie New Jersey.

Od 2016 r. rodzina Knavs była właścicielem domu w Sevnicy – ​​sennym, przemysłowym miasteczku liczącym 5000 mieszkańców, położonym w wysadzanej drzewami dolinie nad brzegiem rzeki Sawy w środkowej Słowenii, gdzie Melania Trump uczęszczała do szkoły podstawowej. Jednak od narodzin wnuka Barrona Trumpa w 2006 roku większość czasu spędzali w Nowym Jorku, jak twierdzili wówczas sąsiedzi.

Knavowie zostali obywatelami USA w 2018 r., kontrowersyjnie zdobywając obywatelstwo poprzez sponsorowanie swojej dorosłej córki – jest to kategoria wiz, z którą administracja Trumpa starała się położyć kres. Donald Trump ostro skrytykował imigrację rodzinną, regularnie nazywając ją „migracją łańcuchową”.

Melania Trump, która przyjęła obywatelstwo USA w 2006 roku, jest dopiero drugą Pierwszą Damą urodzoną za granicą. Od czasu opuszczenia Waszyngtonu w styczniu 2021 r. w dużej mierze unikała wzroku opinii publicznej, mimo że jej mąż ubiega się o kolejną nominację do Białego Domu.

READ  Objawy wariantu Omicron: co zrobić po negatywnym wyniku testu


Jack Forrest, Betsy Klein, Tal Cuban, MJ Lee Nick Thompson, Phil Black, Matijaz Krevic i Jasper Andrenk z CNN wnieśli swój wkład w powstanie tego raportu.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *