AKTUALIZACJA NA ŻYWO: Prawybory prezydenckie w Michigan

17:59 ET, 27 lutego 2024 r

Spojrzenie na gospodarkę stanu Michigan: dochody w tym stanie spadają

Autorzy: Chris Isidore i Tami Lohby z CNN

Praca w samochodach nie jest tak dominująca w Michigan, jak kiedyś i w całym stanie Firma, która we wtorek organizuje prawybory Partii Republikańskiej i Demokratycznej, straciła wiele stanowisk pracy w branży motoryzacyjnej, z których kiedyś korzystała, na rzecz innych części kraju. Dwie z Wielkiej Trójki, General Motors i Chrysler, zbankrutowały w 2009 roku i aby przetrwać, potrzebowały pomocy federalnej.

Nie tylko bezrobocie, ale także płace w samochodach, ponieważ związek zawodowy United Auto Workers zgodził się na głębokie ustępstwa, w tym obniżki płac, aby pomóc trzem firmom utrzymać się na rynku. Ale to pomogło Obniżenie wynagrodzeń w kraju w ogóle.

Według Council on Growing Michigan Together, grupy utworzonej przez gubernator Gretchen Whitmer, średni dochód gospodarstwa domowego w stanie był do 2000 roku wyższy od średniej krajowej do 2000 roku. Średni dochód stanu spadł w porównaniu z poziomem w Stanach Zjednoczonych w ciągu ostatnich pięciu dekad.

Według najnowszych danych U.S. Census Bureau, średni dochód gospodarstwa domowego w tym stanie wyniósł obecnie nieco poniżej 67 000 dolarów w 2022 r. w porównaniu z nieco poniżej 75 000 dolarów w Stanach Zjednoczonych.

Jednak po sześciotygodniowym strajku ostatni Upadł W General Motors, Ford i Stellantis związek zawodowy United Auto Workers uzyskał natychmiastową podwyżkę wynagrodzeń dla swoich członków o co najmniej 11%. Oczekuje się, że wynagrodzenia członków wzrosną o ponad 30% w okresie obowiązywania umowy, która wygasa w 2028 r.

Chociaż w ostatnich latach liczba miejsc pracy w państwowych fabrykach samochodów i części ustabilizowała się, od końca 2020 r. zatrudnienie w sektorze produkcyjnym ogółem wzrosło o 4,5%. Nie przywróciło to jednak miejsc pracy utraconych w tym sektorze w pierwszym roku pandemii w 2020 r. . Łączne zatrudnienie w kraju w grudniu wzrosło o 9,6% w stosunku do końca 2020 r., ale nadal było o 0,5% niższe niż w grudniu 2019 r., w przededniu pandemii. Tymczasem stan Michigan również stoi przed poważnymi wyzwaniami, ponieważ producenci samochodów planują przejście na pojazdy elektryczne

READ  Trump szaleje w nocy z kaprysami pełnymi kłamstw

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *