39-letni mężczyzna zmarł po „spotkaniu rekinów” podczas surfowania na Hawajach

39-letni mężczyzna zmarł po „spotkaniu rekinów” podczas surfowania na Hawajach

Władze podały, że surfer zmarł w weekend po „spotkaniu z rekinem” na północnym wybrzeżu Hawajów.


Jason „Jay” Carter (39 l.) z Haiku surfował w Paya Bay, kiedy do wypadku doszło w sobotę rano. Według hrabstwa Maui.


Tuż przed godziną 11:30 czasu lokalnego funkcjonariusze straży pożarnej i bezpieczeństwa oceanów Maui przetransportowali Cartera skuterem wodnym na brzeg, gdzie ratownik podjął działania ratujące życie – podali urzędnicy hrabstwa.


Carter został następnie przetransportowany do Maui Memorial Medical Center, gdzie później zmarł w wyniku odniesionych obrażeń – podają urzędnicy.
Pobliskie parki Baldwin Beach Park i Lower Paia Park zostały później zamknięte z powodu incydentu – poinformował hrabstwo w mediach społecznościowych.


Świadkowie opisali stan wody tego dnia jako „tajemniczy”, wspominając przerażający moment, w którym mężczyzna spotkał rekina.


Nigdy nie przegapisz żadnej historii – subskrybuj Bezpłatny codzienny biuletyn dla ludzi Aby być na bieżąco z najlepszą ofertą LUDZIE, od wiadomości o gwiazdach po fascynujące historie interesujące ludzi.


„Rekin właśnie przepłynął i prawdopodobnie między nami była jedna osoba, a rekin zaczął go gryźć i wyciągać. [sic] „Upadł, a ja wiosłowałem, próbując zadzwonić pod numer 911” – powiedziała Ekaya Kabisi. Wiadomości z Hawajów teraz.

READ  Trudeau wykorzystuje nękane epidemią łańcuchy dostaw na arenie wolnego handlu z ASEAN


Inny naoczny świadek powiedział NBC News Rekin był wielkości małej ciężarówki.


„Płetwa grzbietowa była prawie tak duża jak jego własna [Carter’s] Świadek powiedział portalowi: „Kiedy siedział na desce, jego wzrost był mniej więcej równy wysokości jego głowy”.
Rodzina i przyjaciele mogą teraz opłakiwać śmierć Cartera.


„To prawdziwy koszmar” – powiedziała kuzynka Jillian Carter Powiedzieć Dzień dobry Ameryko. „Bez względu na to, czy spędziłeś z nim całe życie, czy pięć minut, czułeś się jak odmieniona osoba dzięki jego pięknej duszy”.


Ten incydent jest ósmym atakiem rekina na Hawajach w 2023 r. i pierwszym śmiertelnym. Według bazy danych Departamentu Gruntów i Zasobów Naturalnych dotyczącej incydentów z rekinami.

Ned Windrow

"Internetowy geek. Myśliciel. Praktyk od piwa. Ekspert od bekonu. Muzykoholik. Certyfikowany guru podróży."

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *