5- Zdominuj cel! Vancouver Whitecaps rozpoczynają od miażdżącej porażki w meczu pierwszej rundy z Realem Hiszpania

5- Zdominuj cel!  Vancouver Whitecaps rozpoczynają od miażdżącej porażki w meczu pierwszej rundy z Realem Hiszpania

Whitecaps, grając w swoim trzecim meczu CCL (dzięki wygraniu mistrzostw Kanady 2022), zapewnią sobie pięć goli w dwumeczu na rewanż na Estadio Olimpico Metropolitano w San Pedro Sula w Hondurasie 15 marca (18:00). ET | FS2, TUDN).

Po pełnych napięcia 10 minutach otwarcia, w których potrzebowali doświadczeni bramkarze Yohei Takaoka, Vancouver szybko odzyskało kontrolę. W 21. minucie środkowy obrońca Tristan Blackmon przełamał impas dla gospodarzy, kierując się podkręconym dośrodkowaniem Juliena Grissela, który odbił się od krótkiego rzutu rożnego.

Stamtąd Whitecaps mieli jeden z kierunków ruchu, ponieważ gospodarze nadal zwiększali bramkę Realu Hiszpania w pierwszej połowie, tracąc jedynie podwojenie prowadzenia dzięki sytuacjom Pedro Veita i Cristiana Dagome.

Bramy przeciwpowodziowe otworzyły się w drugiej połowie, gdy Vancouver podwoiło prowadzenie dzięki strzałowi Ryana Raposo zza pola karnego, który trafił w lewy dolny róg w 59. Zaledwie pięć minut później zdobyli trzeciego gola, a Dájome obrócił się wolej zza pola karnego, który został zmieniony na gospodarzy.Samobójczy gol Devrona Garcii z Realu España.

Viti zamknął drzwi czwartym golem w 70. minucie, a rezerwowy napastnik Brian White dodał piątego gola w 77. minucie, dając Hiszpanii ogromny deficyt do pokonania w drugiej rundzie. Liczymy na awans do ćwierćfinału CCL.